Spor basınının usta kalemi Erdoğan Arıpınar hentbol yaşanan krizi yazdı:           

Türk hentbolünün başı sağolsun (mu?)

Gazeteciliğe ve Spor yazarlığına başladığım günden itibaren, sporu bir tek dal değil, her yıl yeni dallara kucak açan bir yapı olarak düşündüm. Bunun için elimden geldiği kadar her dal hakkında bilgi edinmeye, öğrenmeye ve her dalda başarılı olanları kutlamaya çalıştım. Spor kulüplerini değerlendirirken kaç dalda faaliyet gösterdiklerine göre sıralamayı seçerim. İlk günden beri; federasyon olmasında emeğim olan Hentbolda 40 yıldır Beşiktaş’ın liderliğini takdir ve tebrik ettim. Beşiktaş Hentbol dalını 40 yıldır taşıyan tek büyük kulübümüzdür. Bugünkü adıyla Beşiktaş Mogaz Hentbol Takımı ünlü futbol takımından çok daha fazla; 13 Türkiye kupası ile 42 kupa kazanmış ve milli takıma çok oyuncu vermişti.

2017’de Boğaziçi Üniversitesi büyük bir kadirşinaslık göstererek beni “2017 yılı Yaşam Boyu Başarı” ödülüne layık görmüştü. O günkü törende tanıştığım Beşiktaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Fikret Orman’a o yıl 17 kupa kazanan Hentbola daha çok destek olması gerektiğini söylemiştim. Mayısta okuduğum bir haberle sarsıldım. Beşiktaş yönetimi mali planlamadan dolayı Hentbol şubesini daraltıyormuş. Bugünkü Başkan Çebi’nin iyi niyetle ve gayretle çalışmasını izliyorum. Amma; bu karar en son akla gelmelidir diye düşünüyorum.
Beşiktaş Hentbol Takımı Türk Hentbolünde bir çınardır. Yeri çabuk doldurulamaz. Onun için yazımın başlığı Baş Sağlığı şeklinde idi. Tabii Beşiktaş yönetimi bunu bir defa daha düşünecektir. Amma; ufukta bir de ümit var. Zeytinburnu’nda geçen dönem Belediye Başkanı iken ilçeye eserler kazandıran, bir Buz Hokeyi takımını kuran, yıldızlaştıran, Avrupa’da kupa kazandıran dostumuz Murat Aydın Beykoz Belediye Başkanı olarak bu defa Hentbola el atmış. Başarıları bir boşluğu az da olsa dolduracaktır, onu alkışlamayı ümitle bekliyoruz.

Önceki İçerikCHP’den Süper Lig çıkışı! Fox TV’de Çalar Saat’e katılan Özgür Özel: Maçlar şifresiz olsun, Katarlılar aldıkları paraları iade etsin
Sonraki İçerikTSYD’nin yüzme havuzu açıldı. Havuza kapasite sınırı getirildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz