Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Kaan Şakul, eski yönetime eleştirilerde bulundu. Posta gazetesine konuşan Şakul şu ifadeleri kullandı:

“Beşiktaş olarak İngiltere’de birçok kulüple ilişkilerimiz var. Hem kulüp sahipleri hem sportif direktörler düzeyinde… Bu seyahatimizde Fulham ve Arsenal’i ziyaret ettik. Fulham daha geleneksel, tesisleri şehir içinde. Bu anlamda Londra kulüpleri içinde biraz daha Beşiktaş’a benziyor. Gelenekçi yapısı ve altyapıya verdiği önemle de bize benziyor. Her iki kulüple de sadece futbolcu almak, satmak konularında değil, daha yapısal ve kurumsal konuları da konuştuk. Futbolun yönetimi, scouting (oyuncu izleme) sistemi, oyuncu datalarının değerlendirilmesi gibi konular… Özellikle Arsenal’in sistemi bizim açımızdan ilham verici ve ufuk açıcı oldu. İşin data tarafı çok etkileyiciydi. Yüzbinlerce futbolcunun datası var ama o verilerin nasıl işlendiğini gördük. Teknoloji alanında Arsenal ile iş birliği yapacağız. Kendi yazılımcıları tarafından geliştirilmiş çok iyi bir softwareleri (yazılım) var.”

“Bugün Beşiktaş Kulübü’nde geçmişe dair hiçbir scouting raporu yok maalesef. Bu çok acı. Biz şimdi yönetim kurulunda karar alıp Arsenal’in bu yazılımını kulübümüze kazandıracağız. Geleceğe bırakacağımız miraslardan biri olacak bu iş. Dataya dayalı analiz sistemini ve kurumsal hafızayı Beşiktaş’ta oturtmaya kararlıyız.”

Önceki İçerikOkan Buruk: Uzun aralardan sonra futbola dönmek zor oluyor
Sonraki İçerikFatih Kulaksız: Eyüpspor’u o rekabetin içine çekmeye çalışmaları can sıkıcı olmaya başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz