Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında ‘tweet’ savaşları

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Önder Fırat, Trabzonspor-Beşiktaş maçı sonrası büyük yankı uyandıran bir mesaj paylaştı. Önder Fırat, şahsi Twitter hesabından gönderdiği mesajda, “Uyu uyu YAT uyu” ifadelerini kullanırken, Fırat’ın ‘yat’ kelimesini büyük harflerle yazması “Trabzonspor Beşiktaş’a isteyerek yenildi” iması olarak algılandığı için özellikle Trabzonspor ve Beşiktaşlı kullanıcılar, sarı-lacivertli yöneticiye büyük tepki gösterdi.

EN ÇOK ONLAR KONUŞULDU
Selim Kosif, 19 Şubat’ta yayınladığı mesajda, Şenol Güneş’in her maçtan önce yaptıkları açıklamalarla hakemleri baskı altına almaya çalıştığını savunmuştu. İlhan Ekşioğlu ise, 29 Şubat’ta Fenerbahçe’nin Beşiktaş’ı 2-0 mağlup ettiği maçtan sonra Twitter hesabından “Saygısız tweetlerden sonra sormam gerek, acaba iyi mi …. (yendik)” mesajı yayınlamıştı. Ekşioğlu’nun sosyal medyada gündem olan bu mesajının ardından 2 Mart günü, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Fenerbahçe derbisinde Cüneyt Çakır’ın kararları ile ilgili düzenlediği basın toplantısı esnasında yayınladığı mesaj yine sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmişti. Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu, “Kamuoyuna duyuru Fenerbahçe 2 Beşiktaş 0” diye bir tweet atmıştı.

56e869a367b0a91db4e6cd62

‘O ŞAHSI TANIMIYORUM’
Sarı-Lacivertli kulübün son dönemlerde sosyal medyada gündem oluşturmasının, Beşiktaş haberlerinin gölgede bırakmak amaçlı olduğu iddiaları üzerine konuyu Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak’a sorduk. Konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Albayrak, “Trabzonspor-Beşiktaş maçından sonra tweet atan şahsı tanımam, konuyu kendisine sorun, neyi kast ettiğini kendisi anlatsın. Biz bu tür konulara cevap vermeyeceğiz, polemiğe girmeyeceğiz. Konunun muhatapları konuşsun” diye konuştu. (selim ural- karar)

56e86af918c7736b604a94c3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here