Beşiktaşlı Jose Sosa darbe girişimi yüzünden takımda kalma yönündeki fikrini değiştirdi

İstanbul’daki terör olaylarını gerekçe göstererek ayrılık kararı alan Jose Sosa’yı zor da olsa takımda kalmaya ikna eden yönetimin, önceki günkü olağanüstü durum sonrasında hesapları şaştı. Arjantinli, yaptığı yeni anlaşmayı askıya alırken, Gomez transferi zora girdi, Atiba da West Ham kartını tekrar devreye soktu.

Spor Toto Süper Lig’de geçen sezonu teknik direktör Şenol Güneş’in yönetiminde zirvede tamamlayarak tam 7 sene sonra şampiyonluk sevinci yaşayan Siyah-Beyazlılar, Türkiye’de üst üste yaşanan terör ve olağanüstü olaylar sonrasında kadrosunu koruma konusunda büyük bir sıkıntıya girdi.

İlk olarak geçen sezon Fiorentina’dan kiralanan Mario Gomez’i terör konusunda güçlükle ikna eden ve İstanbul’a getiren yönetimin; Türkiye’de peş peşe yaşanan terör saldırıları sonrasında bu futbolcuyu kadrosunda tutma konusunda zor durumda kaldığı öğrenildi. Atatürk Havalimanı saldırısının peşinden üst üste yaptıkları görüşmelerden istediği sonucu alan ve Gomez ile sevgilisi Carina Wanzung’u İstanbul’da kalmaya ikna eden idarecilerin; önceki gün başlayan ve dün sabaha kadar devam eden olağanüstü olaylar sonrasında bu transferde eli zayıfladı.

Beşiktaşlı Jose Sosa darbe girişimi yüzünden takımda kalma yönündeki fikrini değiştirdi

SÜREÇ ASKIDA

Mario Gomez’in ardından İstanbul’daki terör olaylarını bahane ederek Türkiye’den ayrılmak istediğini açıklayan Jose Sosa da Başkan Fikret Orman’la yaptığı görüşmenin ardından geri adım atmıştı.

Sözleşmesine 300 bin Euro zam yapılması karşılığında Beşiktaş’ta kalmaya karar veren Tangocu’nun, önceki günkü şok olayın ardından menaceri aracılığıyla süreci askıya aldığı ifade edildi. Tecrübeli futbolcunun, son olarak konuyu menaceri ve eşiyle değerlendirip sonrasında yönetimle son kararını paylaşması bekleniyor…

İtalya Serie A devi Milan’ın radarında bulunan Tangocu’nun, menaceri aracılığıyla bu takımın ilgisine olumlu yanıt verdiği biliniyor.

ATİBA DA FİKİR DEĞİŞTİRDİ

İngiltere Premier Lig ekibi West Ham United’ın radarında bulunan Atiba Hutchinson’un da önceki gün yaşanan olağanüstü durumdan etkilendiği konuşuluyor… Slaven Bilic’in ısrarla takımında görmek istediğini açıkladığı Kanadalı futbolcunun, önceki gün yaşanan gelişmelerden dolayı oldukça olumsuz etkilendiği ve ilk etapta Siyah-Beyazlılar’la yola devam etme kararı almasına rağmen bu görüşünü değiştirebileceği konuşuluyor. (fanatik)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here