BEŞİKTAŞ’TAN, KURULACAK OLAN ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ…

Kabataş Erkek Liseliler Derneği ile Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın saat 11.00’de Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Feriye Kültür Sitesi’nde bir basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı.

Toplantıda kulüp ve derneğin kuracağı ortak vakıf ve yine bu vakfın kuracağı Beşiktaş-Kabataş Üniversitesi hakkında detaylar paylaşılacak…

Bu gelişmeyle birlikte siyah-beyazlı camianın büyük endişesi yeniden gündeme geldi: Kulübün taşınmaz mallarının kurulacak vakfa devredilmesi…

2013 yılında yapılan Tüzük Tadil Kongresi’nde tüzüğe “Kulübün amaçlarına uygun vakıf kurulması konusunda yönetim kuruluna yetki vermek, dernek taşınmaz mallarının kurulan vakfa devredilmesi hususunda karar almak, derneğin kurduğu veya kuracağı vakıflar eliyle orta ve yükseköğretim kurumları kurulması ile kuruluş esas ve usullerinin tespiti hususlarında yönetim kuruluna yetki vermek” maddesi eklendi. 24 Mayıs 2014’te yapılan İdari ve Mali Kongre’de de yönetim kurulu bu yetkiyi aldı.

‘KİMSE ENDİŞE ETMESİN’

Bu yetkinin yönetime verilmesinin ardından Beşiktaş Divan Başkanlık Kurulu, yönetim kuruluna bir yazı yazıp kulübün taşınmazlarının bedelsiz olarak başka kurumlara devredilmesinin kabul edilemez bir yanlış olacağını, bu hatadan bir an önce dönülmesi gerektiği yönündeki görüşünü iletti.

Beşiktaşlı yöneticiler ise camianın gönlüne su serpti.

Siyah-beyazlı idareciler, “Kulüp bizim babamızın malı değil. Bizler burada emanetçiyiz. Adı üstünde ‘taşınmaz!’ 112 yılda sahip olunan ve kulübün bugünü ile yarınlarının teminatı olan taşınmaz mallarını ne biz ne de bizden sonra gelecek olanlar başka kuruma devreder. Bu konuda kimsenin bir endişesi olmasın. Bizim tek niyetimiz bu kulübün mallarını muhafaza etmek, hatta artırmaktır” ifadelerini kullandılar.(Vatan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here