Ajansspor.com yazarı Atilla Türker, Beşiktaş’ın Fulya’daki kulelerin altında yer alan otoparkı, çok ucuz bir bedele, 17 gün önce kurulan bir şirkete devrettiğini açıkladı.

Belgeleri yayınlayan Türker, “Beşiktaş’ta otopark skandalı… Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın, günlük cirosu 35 bin ile 40 bin lira arasında değişen 2500 araç kapasiteli Fulya Otoparkı’nı, ihalesiz bir şekilde aylığı sadece 30 bin liradan 15 yıllığına kiraya verdiği belgelerle ortaya çıktı. 17 günlük mazisi bulunan bu şirket, aylık cironun yüzde 70’inin sahibi olacak. Gizli kapaklı imzalanan bu sözleşme yüzünden Beşiktaş İcra Kurulu’nda sert tartışmaların yaşandığı öğrenildi” şeklinde vermişti.

Beşiktaş Kulübü, gazeteci Atilla Türker’in bugün “Beşiktaş’ta otopark skandalı! ” haberi ile ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Beşiktaş’tan yapılan açıklama şöyle;

Bugün, bir internet sitesinde kulübümüzle ilgili mesnetsiz ve ağır ithamların yer aldığı bir yazıda, algı yönetimi çabası görülmektedir.

BJK Fulya Süleyman Seba Kompleksi’nde yer alan otopark işletmesi konusuyla ilgili yaşanan sürecin daha iyi anlaşılması amacıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.

Öncelikle otopark alanının eski kiracısının uzun süre boyunca kira ödememesi ciddi bir gelir kaybına sebep olmaktaydı. Ayrıca metrekaresi büyük olan bu alanın yüksek aidatlarını da kiracı ödemediği için, bu masraf kalemini de kulübümüz üstlenmek durumunda kalmıştı.

Yaşanan bu sorunlar o dönemde İcra Kurulumuz tarafından görüşülerek otoparkın başka bir firmaya garanti kira + gelir paylaşımı esasına göre kiraya verilmesi kararı alındı.

Otopark işletmeciliğine talip olan 2 şirket vardı. Kulübümüz otoparkı yapılan en iyi teklife kiraya verdi.

Bu karar, 22 Mart 2017 tarihinde yapılan İcra Kurulu Toplantısı’nda ‘Oybirliği’ ile alınmıştır.

Ayrıca aylık kira bedeli ilk sene 30 Bin TL olan otoparkın yapılan artışla birlikte mevcut kira bedeli 35 bin TL’dir.

Yazıda çok yüksek rant elde edildiği ve kulübümüzün zarara uğratıldığı iddiasıyla ortaya konulan algı yönetme çabası rahatsız edicidir. Madem bu kadar büyük bir rant var, yazıyı kaleme alan kişiye açık bir teklif sunuyoruz; hemen yıllık 1 Milyon TL bedelle kendisine bu alanı kiraya verelim. İddia ettiği gibi 1 Milyon liranın üzerinde elde edeceği milyonlarca liralık rant da kendisine kalmış olur.

Son olarak belirtmek isteriz ki; Kulübümüzü ilgilendiren bir takım belgelerin sürekli, aynı şahsa iletilerek kötü niyet taşıyan algı yönetimine alet edilmesi sonucunda; gerekli iç idari ve cezai soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

TÜRKER: PARAM OLSA DÜŞÜNÜRDÜM!

Atilla Türker’den bu açıklamaya yanıt gecikmedi. Türker sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Cevabım şudur:

1- Param olsa düşünürdüm ama merak ettim, yandaşınızdan 420 bin lira alıyorsunuz da, niye benden 1 milyon lira talep ediyorsunuz?

2- Kulüp içindeki haber kaynağımı bulma çabanız, nafile bir çaba olur. Bu çabanızı düzgün işler için göstermenizi temenni ederim.”

 

 

 

Önceki İçerikUEFA’nın FFP kuralları en çok Türk takımlarına işledi! 5 Türk takımı ceza aldı,
Sonraki İçerikYunan futbolu çığrından çıktı. Bir hakem evinin önünde silahlı saldırıya uğradı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz