Spor bahane öyküler şahane

Bu köşede, bugüne kadar gündeme dair konulara dilimiz döndüğünce dokunmaya çalıştık, düşüncelerimizi ortaya koyduk. Bizim kulvardaki gelişmeleri köşemize taşırken, gerçeklerden bir milim sapmadık,  yorumlarımızda asla ön yargılı olmadık.

Gelelim asıl konumuza… Meslekte 43 yılı geride bıraktım, yazarlığa terfi etmeme karşın, muhabirlik duygusunu asla içimden atamadım. Hani bir laf vardır, ‘tırnaklarıyla kazıya kazıya buralara geldi’ derler, işte benimki öyle oldu. Habercilik, yani muhabirliğin keyfi başkadır bizim kulvarda. Yazar da, çizer de olsanız, serde ‘muhabirlik’ varsa, ki var, bizi yaşama bağlıyor. Doğruları kamuoyuna aktarmanın mutluluğunu her gün yaşadım, yaşamaya da devam ediyorum… Bu emeğin karşılığını bir çok ödülle taçlandırdım. Yaşımız ilerliyor, bu uzun soluklu maratonda hep bizim deyimimizle ‘atlatma’ haberlerin peşinde koştum, durdum. Özel söyleşileri de haberciliğime ekledim, açılmayan kapıları açtım. Bunlar da zaten muhabirliğin en keyifli taraflarıdır.

Nereye varmak istiyoruz? Bugüne dek, bir çok TV’ye çıktım, hep konuk oldum… Arkadaşlar sordu, ben yine dilim döndüğünce, kırmadan- dökmeden, doğruları masaya yatırdım, yanıtladım. En önemlisi tüm renklere saygılı oldum, asla tuttuğum takım adına ‘amigoluğa’ soyunmadım. Neyse o, doğruyu söyledik, övgü de, eleştiri de aldık.

Evet, 26 Ekim 2016 Çarşamba günü, yeni bir heyecana yelken açacağım… TRTSPOR ekranlarında tam tamına 20 hafta sürecek canlı bir yayının sorumluluğunu üstleneceğim. Ekranlarda konuk olmanın tecrübesi üst seviyede, bu yönde sıkıntı yok. Ne var ki, canlı yayının sorumluluğunu üstlenmek öyle kolay bir iş değildir. Hoş ufak – tefek deneyimlerimiz olmadı değil. Levent İnanır ile birlikte, bir kanalda ‘geri dörtlü’ diye çok keyifli ve de üç ay süren bir program yapmıştık. Daimi konuklarımız Aydemir Akbaş ve rahmetli ağabeyim Aykut Oray’dı… Müthiş, akıcı ve de keyifliydi, tadı damağımızda kaldı!

TRTSPOR’un ve onun acar muhabiri, meslektaşım, arkadaşım, dostum, İbrahim Kırkayak’ın yeri ayrıdır benim dünyamda. Antalya’da 12 Kasım 2016’da oynanacak Türkiye – Kosova maçı, benim 322. maçım olacak, hesabını siz yapın, dile kolay 322, neredeyse bir ömrün yarısı Ay – Yıldızlı ekibimizin peşinde koşmakla geçti. İbrahim Kırkayak ile birlikte TRT’nin çeşitli kanallarında, maç önü, maç sonu söyleşilerde birlikte olduk, olmaya da devam ediyoruz.

İbrahim Kırkayak ile oturduk, konuştuk, öneri ondan geldi, TRT Genel Müdürü Şenol Göka onayladı. Genel Koordinatör Mehmet Buğra Şahin, Koordinatör yardımcısı Tufan Turasan ve sevgili yönetmenimiz Mustafa Davutoğlu’yla birlikte,  TRTSPOR ekranlarında bir farklılık yaratma adına çalışmalarımızı sürdürdük. Ve bu emeğin, karşılığını 26 EKİM 2016 tarihinde start alıp 20 hafta sürecek ‘SPOR BAHANE’ adlı canlı yayın programında almayı hedefliyoruz. TRT’nin çalışkan ve de ekran yüzlerinden İlknur Özzengin’in  sunumuyla, sizlere keyifli bir program izleteceğimizden kuşkumuz yok. Değerli meslektaşım İlknur Özzengin’in, bizim kulvara başka bir bakış açısı getireceğini de adım gibi biliyorum. Özzengin, bizim kulvara yabancı değil, iyi bir futbol izleyicisi olduğu kesin. Özzengin’in Buket Sevinçaykın ile birlikte her sabah TRTSPOR’da sunduğu SPOR DÜNYASI programını izleyin, ne demek istediğimiz anlaşılır. Çünkü futbol göreceli bir oyundur.

Deniz Satar’ın sunduğu İLK BASKI’nın konuğu duayen  gazeteci ağabeyimiz Attila Gökçe’nin en fanatik izleyicisiyim doğrusu. Deniz Satar’ın bu oyuna bakış açısı, yorumları harika. Attila Ağabey’i anlatmaya gerek yok, müthiş donanımlı, akıcı  kurduğu cümleler, gelişmelere yaklaşımı ustaca, tam bir sohbet tadında; farkındalık yaratıyorlar.

SPOR BAHANE ise, spor dünyasının görünmeyen ve bilinmeyen yanlarına ışık tutacak. Sporu yönetenler, sporun yıldızları ve gönül veren ünlülerin hiç bilmediğiniz yaşamları ve hiç bilmediğiniz gizli kalmış öyküleri yer alacak. Kimi zaman kızdığınız, kimi zaman bağrınıza bastığınız bu ünlüleri hayretle ve soluksuz izleyeceksiniz.

Konuk Demirören

26 Ekim 2016’da saat 19.00’da start alacak ilk yayınımıza, futbolumuzun bir numarası, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve sosyal yaşamda bir dizi projelere imza atan eşi Revna Demirören konuk olacak. Demirören çiftinin, yaşama dair bilinmeyen yönlerini, siz değerli izleyicilerle paylaşacağız. SPOR BAHANE’de sadece futbol dünyamızın ünlüleri olmayacak, sinema ve tiyatro dünyasının ünlü isimleri, yazarlar – çizerler, gazeteciler, aklınıza ne geliyorsa; her kesimden ilgiyle izleyeceğiniz isimleri ve bilinmeyen yönlerini ekrana taşıyacağız. Örneğin 2 Kasım 2016 ‘da Selim Soydan ve eşi Hülya Koçyiğit, 9 Kasım 2016’da ise Beşiktaş’ın efsane üçlüsü METİN-ALİ-FEYYAZ konuğumuz olacak, meslektaşım, ağabeyim Faik Gürses de bize eşlik ederek SPOR BAHANE’ye renk katacak. Evet sözün özü, SPOR BAHANE, ama hem öyküler hem konuklar şahane olacak.

Nöbetçi Kalem

BİLAL MEŞE- milliyet


Programı sunacak olan İlknur Özzengin de sosyal medya hesabından paylaşım yaptı:

2016-10-20_2037182016-10-20_203733
Önceki İçerikLazaroni 20 yıl önceki ManU galibiyetini Lig TV’ye anlattı: Manchester bize yenildikten sonra aldı başını gitti…
Sonraki İçerikSüper Lig maç özetleri ntvspor’da… TRT Spor ile ntvspor anlaştı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz