Bilardoda milli takımlar belirlendi

Türkiye’yi önümüzdeki yıl uluslararası turnuvalarda temsil edecek bilardo milli takımları Edirne’nin ev sahipliği yaptığı Türkiye Bilardo Şampiyonası Final Etabı’nda belirlendi. Magri Otel’de düzenlenen organizasyonda 3 bantta ilk sıraya finalde Murat Çelik’i 40-23 yenen Lütfi Çenet yerleşirken, yılı zirvede tamamlayan isim Mehmet Can Çapak oldu.

img_2646Cepli (Amerikan) bilardoda ise 9 topta Tolga Yükselir, 14+1’de de Saki Kanatlar ilk sırada yer aldı. 3 bant bilardoda milli takım Can Çapak, Tayfun Taşdemir, Semih Saygıner ve Murat Çelik’ten oluştu. Cepli bilardoda ise milli takımı Onur Yıldırım, Melih Dağaş, Saki Kanatlar ve Tolga Yükselir oluşturdu. Ödül töreninde Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte dereceye giren sporculara kupalarını takdim eden Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan şunları söyledi:

img_1373KEYİFLİ BİR TURNUVAYDI

Antalya, Ürgüp ve Bodrum’dan sonra 4. etabı oluşturan Edirne’de de son derece çekişmeli ve güzel maçlara tanık olduk. Son derece keyifli bir turnuvaydı. Edirne’de çok iyi ağırlandık. O nedenle Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Milli oyuncularımıza da 2017’deki uluslararası turnuvalarda başarılar diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here