Dünya ve Avrupa Şampiyonu Paralimpik Yüzücü Beytullah Eroğlu ile Balkan Şampiyonu ve Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Şampiyonu Uğurcan Özer, Bilgiyolu Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. Okulun Konferans salonunda yapılan organizasyonda öğrencilere hitap eden iki başarılı sporcu, kendi spor yaşamlarından örnekler vererek, Bilgiyolu Koleji öğrencilerine başarıya giden yolu gösterdiler.
SEMRA DEMİRER: BENİM BÜYÜK ÖDÜLÜM ÇOCUKLAR
Sözü önce İstanbul Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olan, UPS Spor ve Kültür Kulübü Koordinatörü Semra Demirer aldı. Dünya Fair Play Komisyonu tarafından Kariyer dalında Şeref Diploması ile ödüllendirilen Semra Demirer bu ödülü nasıl aldığını ve kendisi için ne ifade ettiğini anlattı. Demirer, ödülün mutluluğunun dünyalara bedel olduğunu, ancak öğrencilerinin başarısını görmenin kendisini bu ödülden daha çok mutlu ettiğini söyledi.
Birey Eğitim Kurumları’nın Kültür ve Spor Danışmanlığını yapan Demirer, okulun Atatürk’ün sözünü ettiği ‘zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcu ve bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olduğunu vurguladı..

BEYTULLAH EROĞLU:KENDİNİZE GÜVENİN
Dünya ve Avrupa Şampiyonu Paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, Bilgiyolu Koleji öğrencilerine, normal yaşamda ve sporda başarılı olmanın ilk şartının çalışmak olduğunu vurgulayarak, karşılarında çıkan engellerde yılmamanın önemine değindi. Çalışmayı bıraktığında kaybedenin kendisi olacağının bilinciyle çalıştığının altını çizen Beytullah Eroğlu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarında başarılı olacağına inandığını söyledi. Öğrencilerin başarılı olması için kendilerine güvenmeleri gerektiğini vurgulayan Eroğlu, «Benim size güvendiğimin yarısı kadar kendinize güveniyorsanız, dünyada başaramayacağınız şey yok» deyince, salonu dolduran öğrencilerden büyük alkış aldı.

TÜRKİYE İÇİN ACI ÇEKMEYE DEĞER
Bir diğer paralimpik yüzücümüz Uğurcan Özer de kendini tanıtarak başladığı konuşmasında, yüzme sporunu kendisinin seçmediğini, yüzmenin onu seçtiğini söyledi. Bir kolunun diğerinden kısa olduğunu ve o eliyle bardak dahi tutamadığını belirten Özer, yüzme sayesinde kolunu kullanabilir hale geldiğini anlattı. Günün büyük bir bölümünü Beytullah ile beraber geçirdiklerini söyleyen Özer «ben de onun gibi uluslararası alanda başarılı olmak ve İstiklal marşını çaldırmak istiyorum. Bunu yapmak için gece gündüz çalışmak gerekiyor. Çok çalışmak bazen acı veriyor ama Türkiye için acı çekmeye değer» ifadesini kullandı.

DÜNYADA TEK OLMAK İSTİYORUM
Öğrencilere 7 Okyanus projesinden bahseden Uğurcan, bir engelli olarak bu projede yer almak ve başarmak istediğini söyledi. Önündeki ilk hedefinin Olimpiyatlarda yarışmak olduğunu vurgulayan Uğurcan, «Bir sonraki hedefim ise 7 okyanus projesine katılmak. Çok zorlu bir 7 parkur var. Bu parkurları geçebilen dünyada hiç engelli sporcu yok. Ben bunu başaran ilk engelli olmak istiyorum. Çünkü dünyada tek olmak istiyorum.» dedi. Öğrencilere hedeflerine ulaşmak için kendilerine bir idol belirlemelerini ve çok çalışmalarını tavsiye eden Uğurcan, «İdol belirlemek güzeldir ama idol olmak daha güzeldir» ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here