AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Türkiye’nin ilk Ermeni televizyonu LUYS TV’ye çıktı, çarpıcı açıklamalar yaptı

 

KİMSE TEDİRGİN OLMASIN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ

 

ANADOLU BİZİM EVİMİZ

 

 

İstanbul’da Kurtuluş Demet Sokak’ta oturdum, alt katta Ermeni komşumuz vardı. Bir aile gibiyaşadık.

 

Farklı etnik gruptan olan her insanımız bizimdir. Göz, saç, ten rengi farklı olsa da gözyaşımız hepaynı.

 

Neler yapacağımız 16 yıllık iktidarımızdagörüldü. Yapacaklarımız da yaptıklarımızın devamıolacaktır. 

 

Adaların problemi belki şaşıracaksanız ama trafikproblemi. Faytonlar nostalji olarak kalabilir ama

 

Rahat olun, geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Anadolu bizim evimiz, İstanbul da bizim evimiz.  

 

—————————–

 

TÜRKİYE’nin ilk Ermeni Televizyonu LUYS TV, 6 Ocak 2019’da başladığı yayın hayatında çarpıcıbir röportaja daha imza attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı, TBMM 28. dönembaşkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir BelediyeBaşkanı Binali Yıldırım, LUYS TV’deŞahnur Kazancı ile Gündem Özelprogramında projelerini anlattı.

Yıldırım, Ermeni vatandaşlarına ve azınlık gruplaraRahat olun, geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Anadolu bizim evimiz, İstanbul da bizim evimizifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın mesajları şöyle:

“İstanbul kıtaların birleştiği yer, medeniyetlerinbirleştiği yer diyoruz. AK Parti iktidarı dönemindebaşta Cumhurbaşkanımız olmak üzere 167 cemaatvakfına ait 1029 eseri iade edildi, tapuları verildi. Bu büyük bir sorunu ortadan kaldırdı. Önümüzdekidönemde de bu davranışımızı aynı hassasiyetle sürdüreceğiz. Şu anda İstanbul’da azınlıklara ait 65 mezarlık var. bunun 16’sı Ermeni mezarlığıHepsinin bakımı, sorumluluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Bu şehirde oturan herkes bizimhemşerimiz. Hiçbir ayrı gayrı, kimsenin tedirginolmasına gerek yok.”

 

YENİ FAYTONLAR

 

Adaların en büyük problemi belki şaşıracaksanızama trafik problemi. Malum adalarda araç olmadığıiçin faytonlar yegane bir ulaşım aracı olarakkullanılıyor.Ancak faytonları çeken atlara da gayriinsani muamele yapılıyor. Bunları çok aşırıyüklüyorlar,  çok büyük eziyet yapılıyor. Nostaljiolarak kalabilir. Ulaşımı fayton görünümünde, elektrikle çalışan, çevre kirliliği yapmayan araçlaronun yerine konulabilir.” 

ERMENİ KOMŞUMUZ

 

İstanbul’da Kurtuluş Demet Sokak’ta oturdum, alt katta Ermeni komşumuz vardı. Birlikte oturduk ve en ufak rahatsızlık görmedik, bir aile gibi yaşadık. Türkiye’de bugün Ermenistan’dan gelip yaşayan 100 bin Ermeni var. Burada bizim yaşayankadim Ermeni vatandaşlarımız var. Bu dünya, buülke hepimize yeter.

 

KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ

 

Farklı etnik gruptan olan her insanımız bizimpaydaşımızdır, ortağımızdır. Gözümüzün rengifarklı, saçımızın rengi farklı, ten rengimiz farklıama gözlerimizden akan yaşların rengi hep aynı. Buna göre kardeşçe yaşamamız lazım. İstanbul içinne karar alırsak birlikte alacağız. Ayrıca şunu da ifade edeyeyim, bizim neler yapacağımız zaten 16 yıllık iktidarımızda görüldü. Bundan sonrayapacaklarımız yaptıklarımızın devamı olacaktır.” 

 

 

https://drive.google.com/open?id=1kbAA446Ff0EuZtxFyvPIpnUPexkLjiS7

 

Luys TV’yi www.luys.tv adresinden takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here