TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU YARIŞMA SEZONU ŞUBAT AYINDA DEVAM EDİYOR

Engel Atlama Yarışmaları Dila Atlı Spor Kulübü ev sahipliğinde 2022 Binicilik Sezonu’nun açılışını yapan Türkiye Binicilik Federasyonu, aynı ev sahibi ile 05 – 06 Şubat 2022 tarihlerinde 2. ayağı koşulacak olan SIEC Cup ile devam ediyor. 

SIEC’in sponsorluğunda düzenlenen yarışmalar kapsamında Yıldız, Genç, 25 Yaş Altı Binici ligleri ile beraber Amatör ve Yeni Biniciler de kupa için mücadele edecekler. 

Türkiye Binicilik Federasyonu 

Türkiye Binicilik Federasyonu; Türkiye’de binicilik sporunu yönetimden sorumlu federasyondur. 1923 yılında kurulan federasyon Avrupa Binicilik Federasyonu ve Uluslararası Binicilik Federasyonu üyesidir.

Başkanı Hasan Engin Tuncer

Genel Sekreteri H. Bilun Biber 

Başkan Hasan Engin Tuncer’in mesaj: ‘Atatürk’ün “Ben, sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim” anlayışıyla başarılı sporcular yetiştirerek binicilik sporunu geleceğe taşımak vizyonumuzdur.

Her biri kendi alanında başarılı, ömrünü atlara ve biniciliğe adamış ekibimiz, icraat ve hizmeti ön planda tutan şeffaf, adil ve yenilikçi bir program uygulamayı ilke edinmiştir.

Öncelikli hedefimiz katılımcı ve eşitlikçi yönetim anlayışıyla binicilik sporunun kalkınmasını ve evrensel bir vizyon çerçevesinde uluslararası alanda başarıya ulaşmasını sağlamaktır.

Engel Atlama Yarışması Hakkında

Çeşitli konumlarda hazırlanmış engelli bir parkur üzerinde yarışmacı ve at ikilisinin denendikleri ve bu sayede atın engele karşı olan dikkatini, atlamadaki güç, kabiliyet ve itaatini, binicisinin ise denge, uyum ve yumuşaklık esasları dâhilindeki hissiyat ve becerisini ortaya çıkaran bir yarışmadır.

SIEC U25 CUP hakkında 

SIEC U25 CUP Yıldız, Genç ve 25 yaş altı binicilerin kendi kategorilerindeki yarışmacılar ile rekabet edebilme ve kendilerini geliştirmeleri için fırsat sağlayan engel atlama ligidir. 

İlk ayağı 15 – 16 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleşen yarışmaların birincileri SIEC Yıldız Biniciler Kupasının kazananı Alicante de Mounes isimli atı ile Belma Nil Esirtgen olurken; SIEC Genç Biniciler Kupası Freedom isimli atı ile yarışan Tahsin Yücedağ’ın ve SIEC 25 yaş altı Biniciler Kupası Cornet’s Blue isimli atı ile koşan Selin Tezgeldi’nin oldu. Dila Atlı Spor Kulübü Yeni Biniciler Kupasının kazananı ise Zeynep Karabel Abracadabra isimli atı ile oldu.

SIEC U25 Cup 2 ayak ve final tarihleri: 

İkinci ayak: 05 – 06 Şubat 2022

Üçüncü ayak: 05 – 06 Mart 2022

Final ayak: 16 – 17 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlenecektir. 

Dila Atlı Spor Kulübü hakkında

Dila Kıraç binicilik tutkusunu Türkiye’de yaymak ve biniciliğe merak salmış sporculara profesyonel destek sağlamak için babası Altan Kıraç’tan miras kalan at sevgisiyle 2012 yılında Türkiye Binicilik Federasyonu’na bağlı federe bir spor kulübü olarak hayata geçmiştir.  Tesis Beykoz’dan … m2lik alanda faaliyet göstermektedir. At sahibi sporcuların kullanımına açık olan Dila Atlı Spor Kulübü binicilere uzman eğitmenlerle çalışarak tekniklerini geliştirme imkanı sunuyor. At sahipleri, aynı zamanda atlarını yüksek standartlarda bakım ve eğitim almak üzere pansiyon hizmetinden yararlanmaktadırlar. 

Yarışmalara seyirci girişi ücretsizdir. 

TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU

Önceki İçerikBeşiktaş, Gedson’u transfer edip Rizespor’a kiraladı
Sonraki İçerikYunanistan’da futbol cinayeti! 19 yaşındaki Aris taraftarı orakla katledildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz