Aganigi yöntemleri değişti

Bir zamanlar Türkiye’de fındık üretimi had safhadaydı. Sırf seçmene hoş gözükmek için tonlarca fındık alınıp saklayacak depolar olmadığı için çürürdü. Şimdilerde yeni Türkiye o hale geldi ki, ürettiğimiz fındık ziyan olmuyor. Önceki akşam İtalya’nın dünya devi markalarından Ferrero’nun toplantısı için İtalyan Konsolosluğu’ndaydım. Türkiye Milli Voleybol Takımı’nın İtalyan antrenörü Emanuele Zanini’nin de renk kattığı tanıtımda Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttükleri projeleri anlattı. Yabancı şirketlerin bu ülkede yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri, ülkenin bir yaşayanı olarak beni daha çok heyecanlandırıyor. Ferrrero grubuna Türk sporuna aktaracağı kaynaklardan ötürü tebriklerimizi gönderiyoruz. Aganigiye gelince… Malum bir ara fındık, satışlarını patlatmak için devlet desteğiyle “aganigi” kelimesi ile özdeşleştirilmişti. Aganigiye fındığın iyi geldiği anlatılıyordu. Şimdi İtalyanlardan öğrendik ki, bizim fındık yetiştirme yöntemlerimiz dünya standartlarının çok gerisindeymiş. Hektar başına düşen fındık üretimini artırmak için İtalyanlar bizim üreticilere fındık üretme yöntemlerini öğretiyormuş.

————-

Somalılar unutulmadı

Soma’da 1 yıl önceki faciayı hala unutmadık. Spordan para kazananların hayır işlerini sporla ilgili alanlarda yapmasından keyif alıyoruz. Yıllardır kulüplerin ve federasyonların TV yayın haklarını pazarlayan Saran Holding de dün Somalılar’ın yarasını sarma adına yeni yaptırdığı spor salonunu hizmete soktu. Açılış öncesi Sadettin Saran ve yanındaki ünlüler, 301 madencinin 43’ünün mezarının bulunduğu Soma Maden Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Spora yaptığı hizmetlerden ötürü Saran ailesine alkışlarımızı gönderiyoruz.

————–

Turkish Airlines Euroleague

Turkish Airlines Euroleague’de pazartesi gecesi Fenerbahçe Ülker mucizevi bir galibiyet aldı. Geçen yılın şampiyonu Maccabi Electra Tel Aviv’i hem de Tel Aviv’de devirmek kolay değildi, sarı – lacivertliler seriyi 3-0’la geçip Final – Four’un biletini aldı. Aynı şeyi, Real Madrid karşısında Anadolu Efes’ten bekliyorduk… Lacivert – beyazlılar, salı akşamı müthiş bir galibiyete imza attı, coştuk, umutlandık. Ancak perşembe gecesi yenilgiyle Final – Four’un kapısından döndü Anadolu Efes. Şimdi gözler, Madrid’deki Final – Four’a çevrildi. Türk Hava Yolları’nın Madrid’e gitmek isteyen Fenerbahçe Ülker taraftarları için bilet fiyatlarını biraz ayarlaması lazım diye düşünüyorum. Final – Four’un başlayacağı 15 Mayıs’ta buraya uçmak isterseniz, fiyatı 1600 TL. Netice olarak, pek çok spor olayına sponsor olan THY, buraya gitmeleri kaydıyla, bu hatta o tarihlerde daha büyük uçaklar koyabilir.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ GAZETESİ

Önceki İçerikTürkMedya, Cengiz Özdemir ile yolları ayırıyor mu?
Sonraki İçerikBiliç, Lig TV muhabirine takıldı: Galatasaray kazandı ya, çok iyisindir tabii…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz