59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu takip eden gazeteci Aybars Hünalp, izlenimlerini yazdı:

YILKI ATLARI RENK KATTI

59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda bugün 160.1 kilometrelik Kuşadası- Manisa etabı koşulurken finişe iki gün kala heyecan da iyice doruğa çıktı. Geçen seneki Baba Dağı tırmanışına göre bu seneki Manisa Spil Dağı tırmanışı çok zorlayıcı olmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin parkuru son gün asfaltlayıp bazı yerlerde yeni dökülen asfaltların üzerini süpürmemesini yadırgayarak izledik.

Manisa Valilik Bandosu finiş alanında bisikletseverleri coştururken, Manisa Valisi Enver Ünlü finiş sonrası yöreye has mesir macunu saçımını gerçekleştirdi.
Bugünkü etabı DSM Firmenich takımından Van Den Broek 4 saat 9 dakika 59 saniyelik derecesi ile kazandı. 153 sporcunun start aldığı etapta Türkiye Güzellikleri prim kapısında ise Spor-Toto’dan Feritcan Şamlı birinci Beykoz Belediyespor’dan Petros Mengs ikinci oldu.

YILKI ATLARI ETAP SONUNA RENK KATTI Kuşadası’ndan başlayarak Manisa Spil Dağı’nda sonlanan 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun altıncı etabı da muhteşem güzellikler içinde geçti.
Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Sedat Fırat’ın startı ile yola koyulan bisikletçiler, 160,1 kilometrelik etapta, daha önce geçilmeyen köy yollarından, orman havası eşliğinde Spil’in tepesine çıktı. Bu bölümde ara ara ekrana da gelen yılkı atları çok güzel görüntü verdi.

Önceki İçerikAbdullah Kiğılı: Türk futbolu bir an önce akil yöneticiler bulmalı
Sonraki İçerikMehmet Ali Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz