Alman milli oyuncu Jerome Boateng, eski kız arkadaşına şiddet uyguladığı ve hakaret ettiği için mahkeme tarafından 1,8 milyon euro para cezasına çarptırıldı.

Jerome Boateng, eski nişanlısı Sherin Senler’e saldırı iddiasıyla mahkemeye çıkartıldı. Boateng, iddiaları reddetse de mahkeme oyuncuyu suçlu buldu.

Mahkeme, Boateng’i eski kız arkadaşına şiddet uyguladığı ve hakaret ettiği için para cezasına çarptırdı. Savcı’nın 1 yıl 6 ay hapis talep ettiği oyuncuya, Münih yerel mahkemesi en üst sınırdan para cezasını uygun gördü.

Alman Bild gazetesi geçen yıl, Boateng’in tatildeyken Senler’e küçük bir cam mumluk fırlattığını ve dudağında yaraladığını sayfalarına taşımıştı.

İddianameye göre Boateng, Karayipler’deki Turks ve Caicos Adaları’nda tatildeyken eski kız arkadaşını yumrukladı, başından ısırdı, yere fırlattı ve hakaret etti. Ayrıca Boateng, savcılığa göre dolu bir soğutucu çantayı “tam güçle” kız arkadaşına fırlattı.

Başlangıçta savcılık tarafından tehlikeli yaralama ve hakaret suçlarından 1 yıl 6 ay denetimli serbestlik talep edilmişti.

Geçtiğimiz dönemlerde Fenerbahçe ile de anılan tecrübeli savunmacı, geçtiğimiz hafta Lyon’a transfer oldu.

Mart 2019’da eski Alman Teknik Direktör Joachim Löw’le yaşadığı sorun nedeniyle, o tarihten itibaren milli takıma uzak kaldı.

Boateng, Şubat 2021’de ayrıldığı sevgilisi 1 hafta sonra intihar etmesiyle de gündeme gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here