Bosphorus Cup 2023. Istanbul, Turkey. Credit: Sailing Energy 24 September 2023.

22’nci Bosphorus Cup’ta şampiyon belli oldu

Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup sona erdi. ‘Celebrate Istanbul’ temasıyla 22’nci kez düzenlenen organizasyonda yerli ve yabancı toplam bin 200 yelkenci yarıştı. Büyük çekişmeye sahne olan Bosphorus Cup’ta kupanın yeni sahibi Fenerbahçe 1 oldu. İkinci sırada Setur Marinas Cheese,  üçüncü sırada ise Orient Express yer aldı. 21. Bosphorus Cup’ın eşsiz kupası, şampiyon takımın dümencisi Barış Koncagül‘e coşkulu bir kutlamayla teslim edildi. 

Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup sona erdi. ‘Celebrate Istanbul’ temasıyla 22’nci kez düzenlenen organizasyonda dört gün boyunca kıyasıya bir rekabet yaşandı. 10 farklı ülkeden toplam bin 200 yerli ve yabancı sporcu Bosphorus Cup’ta yarıştı. Caddebostan Açıkları’ndaki son yarışın ardından Bosphorus Cup’ta kupanın yeni sahibi Fenerbahçe 1 oldu. İkinciliği Setur Marinas Cheese, üçüncülüğü ise Orient Express elde etti. 

Eşsiz kupanın sahibi Fenerbahçe 1

22’nci kez düzenlenen Bosphorus Cup’ta zafere ulaşan Fenerbahçe 1 takımı, Türk tasarımcı Can Yalman’ın tasarladığı, yedi kilogram ağırlığındaki gümüş ve kristal malzemelerle üretilen eşsiz kupanın bir yıl boyunca sahibi oldu. 22’nci Bosphorus Cup’ın kazananı Fenerbahçe 1takımının dümencisi Barış Koncagül, Bosphorus Cup kurucusu Orhan Gorbon’un teslim ettiği kupanın ardından yaşadığı büyük zaferle ilgili, ”Türkiye’nin en büyük spor organizasyonlardan biri olan Bosphorus Cup’ı kazandığımız için çok mutluyuz. Tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Bu özel kupanın sahibi olduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Önceki İçerikTSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’den tarihi çıkış: Spor yazarlığı kulüp avukatlığı değildir
Sonraki İçerikDünya şampiyonu yüzücü Sümeyye Boyacı Belgeseli: ‘Kulvar’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz