Kötü yönetimleri ile sık sık gündeme gelen Türk futbolu bu kez ticari direktör ihracı yaptı. Ligde ekonomik anlamda düzlükte olan 2 kulüpten biri olan Kasımpaşa İcra Kurulu üyesi Mustafa Aztopal, Azeri futbolunun çıkışta olan kulüplerinden Qabala’nın CEO’su oldu.

Eski bir futbol hakemi olan ve 2.Lig’de 10 yıl görev yapan Aztopal, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bankalarda yönetici olarak çalıştı. Ardından Liverpool Futbol Akademisi’ne kabul edildi ve sadece 24 kişinin alındığı futbol yöneticiliği master programını bitirdi. Kasımpaşa AŞ’de çalışan Aztopal, idare genel müdür yardımcısı ardından da İcra Kurulu üyeliğinde bulundu. Aztopal, ingilizce ve almanca biliyor.

9daf891321bb7e3a58dca6d2121ab1ac

Azerbaycan Premier Lig takımlarından Qabala (Okunuşu: Gebele), Aztopal’ın gelişinin hemen ardından Türkiye’nin tekstil devi Sarar ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Kafkas Point Otel’de düzenlen törene, Gebele takım menajeri Samed Nesibov, Sarar firması adına yetkili Mustafa Demirtaş ve takıma yeni katılan CEO Mustafa Aztopal katıldı.

b8f565885becf1e600d2182f62cac617

Azerbaycan’ın Gebele ilçesi takımı olarak Premier Lig’de mücadele eden Gebele futbol takımı 2005 yılında kuruldu. Takım bu yıl tarihinde ilk kez UEFA Avrupa Ligi gruplarında mücadele ediyor. UEFA Avrupa Ligi C Grubu’nda ilk maçında Gebele, kendi evinde Yunanistan’ın Paok takımı ile 0-0 berabere kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here