Katar’ın önde gelen takımlarından Umm Salal’ın Teknik Direktörü Bülent Uygun LİG TV’ye açıklamalarda bulundu.Bülent Uygun şöyle konuştu:

Süper Ligi yakından takip ediyorum. Maçları izlerken analiz ediyorum. Kendi ekibimle birlikte maçları analiz ediyorum. Türk futbolunun eksikleri ile ilgili projeler geliştiriyorum. Ligi takip ederken ülkem için neler yapabilirim bunu düşünüyorum. Benim ideallerimin arasında Türkiye dönünce bir Anadolu takımını şampiyon yapmak var ki o anlamda da ligimi takip etmek zorundayım.”

Katar Ligi benim için gönülden savaşılması gereken, kazanılması gereken, başarı elde edilmesi gereken bir lig. Hedef 2022…Emir Al Thani hedefi koymuş durumda… Dünya Kupası… İslam aleminde Dünya Kupası gibi önemli bir organizasyon daha önce düzenlenmedi. Alırsa bir tek Türkiye alacak. Dolasıyla bizim 2022 Dünya Kupası’nda Katar’ın dünyanın en güzel kupasını güzel bir şekilde organize etmesi çok önemli.”

“Bir çok oyuncumuzu pazarlamamız gerekiyor. Takımımda forma giyen bir kaç oyuncunun Türkiye’den transfer edilebilmesi için tavsiyelerde bulundum. Katarlı oyuncuların yurt dısına açılarak hem gittikleri yerlerde Katar’ı tanıtmaları gerekiyor hemde eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor. Tabiki ekonomik anlamda Avrupa’da bu kadar çok para kazanamayacaklardır. Ama para olarak cazip gelmesede genç oyuncularımızı ilk 3 yıl içinde gönderelim ki Dünya Kupası’nda karşılığını alalım.”

“Katar olarak 2018 elemelerinde ilk 2 maçta üzüldüğümüz sonuçlar aldık. Kalitemizin altında kaldık. Ama 2022 öncesinde mutlaka Rusya’da olmamız gerekiyor. Güney Kore maçıyla birlikte çıkış yakalayacağımızı düşünüyorum.”

“Futbolu Katar’da okullara indirmek lazım. Okullar arası turnuvalar düzenlemek gerekiyor. Hatta final maçını Emirates Cup final maçı öncesi orda oynatmak genç fidanlara o atmosferi tattırmak son derece önemli.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here