“14 Yabancı Yönetici Gelsin”

Eskişehirspor başkanı Halil Ünal’ın daveti üzerine yaklaşık 5000 taraftarın geldiği bir iftar yemeğine katıldım. Başkan Halil Ünal ile düşüncelerimiz ve birbirimize inancımız her zaman tam.  Eskişehirspor’un tekrar Süper Lig’e yükselmesi için neler yapılabilir konuştuk ama herhangi bir anlaşma yok. Uzun bir zamandan sonra dün Eskişehirspor taraftarının bana desteği gerçekten müthişti. Onlara teşekkür ediyorum.Daha önce de söylemiştim. Türkiye’ye döneceksem Süper Lig’de şampiyonluğa oynayacak bir Anadolu takımına gelmek isterim.

Şu sıralar Antrenman bilimleri ile ilgili bir kitap yazdım. İlk defa aktif olarak çalışan bir teknik adamın yazdığı bir kitap olacak. 2022 Dünya Kupası’na kadar Katar’da bir değer ortaya koymak istiyorum. Zaten burada büyük saygı görüyorum, bana değer veriyorlar. Ama dediğim gibi Anadolu’da iddialı bir takımdan teklif gelirse dönebilirim.

fft226_mf3863826

Türk futbolunun hali şu an iç açıcı değil. Biri bana izah etsin. Mehmet Topal’ın ve Hakan Balta’nın oynadığı mevkileri ! İki futbolcunun da normal mevkilerini herkes biliyor; biri orta saha, biri sol bek ancak nerede oynuyorlar görüyoruz.

Türk futbolunun halini buradan anlayabiliyoruz. O kadar para harcanıyor, alt yapılarımıza hiçbir para ödeneği yok. ”Takımlara 14 tane yabancı oyuncu getiren yönetici yerine, 14 tane yabancı yönetici gelsin ” demiştim. Neden söylediğimi herkes şimdi daha iyi anlıyor.

Önceki İçerikTGC Sedat Simavi Ödülleri’ne başvurular başladı! Spor Jürisi 7 kişiden oluşuyor…
Sonraki İçerikFenerbahçe’den bir Gökhan Gönül açıklaması daha…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz