Premier Lig’de bilet fiyatları sabit ücrete çekildi

İngiltere Premier Lig’de taraftarların artan bilet fiyatlarına tepkisi sonuç verdi. Premier Lig’in internet sitesinden yapılan açıklamada önümüzdeki üç sezon boyunca deplasman takımlarının bilet fiyatı 30 sterline (124 lira) sabitlendi.
İngiltere Premier Lig’de önümüzdeki 3 sezon boyunca deplasman takımlarının maç bileti fiyatı 30 sterline (124 lira) sabitlendi. Premier Lig’in internet sitesinden yapılan açıklamada, bilet fiyatlarının yüksekliği nedeniyle son dönemde taraftarlar arasında çıkan protestoların ardından ligde yer alan 20 kulüp temsilcisinin toplandığı belirtildi.

prop141129-036-liverpool_stoke

kop-tribunu-ayaklandi-tepki-8124230_x_o

GELECEK SEZON BAŞLAYACAK
Toplantıda oy birliğiyle alınan karara göre, gelecek sezondan itibaren başlamak üzere 3 sezon boyunca deplasman takımlarının maç bileti fiyatı 30 sterlin olacak. Açıklamada, taraftarların deplasman maçlarına gidebilmek için çoğu zaman yol parası ödediği ve bu nedenle maliyetin arttığı vurgulanarak, “Premier Lig’de deplasman taraftarları, yaşanan atmosferin en gerekli parçasıdır ve ligin benzersiz hale gelmesine yardımcı olmaktadır” ifadelerine yer verildi.

TARAFTAR KARARDAN MEMNUN
Deplasman maçı bileti fiyatlarının 20 sterline düşmesi için uzun zamandır kampanyalar düzenleyen İngiltere Futbol Taraftarları Federasyonu ise alınan kararı memnuniyetle karşıladığını duyurdu. İngiltere’de son dönemde bilet fiyatlarının yüksekliği nedeniyle özellikle Liverpool taraftarlarının yaptığı eylemlere diğer takımların taraftarlarından da destek gelmişti.

Önceki İçerikTrabzonspor’dan para istemeye hazırlanan Deniz Ateş Bitnel, özeleştiri yaptı: Tek hata yaptım o da Özer’i atmaktı!
Sonraki İçerikAtilla Türker, futboldaki kirli düzenin nasıl işlediğini yazdı: Menajerler nasıl kazanıyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz