Burak Yılmaz ile yaptığımız röportajın ikinci bölümünde, Türk futbolunu ve sorunlarını masaya yatırdık. Galatasaray’ın golcüsü, son yıllarda Türk hocaların takımlarının mutlu sona ulaştığını ifade etti ve şunları söyledi…

– Son yıllarda hep Türk hocalar takımlarını şampiyonluğa götürüyor. Sence neden?
– Nedeni çok açık. Türk futbolcusu çok duygusaldır. Ona kızarsın, kızarsın tam maça çıkacakken bir başını okşarsın her şeyi unutur gider. Bence Türk futbolcusu her zaman başında Türk hoca ister.

“SAYGI DUYULACAK BİR OYUNCUYUM”
– Sana olan tepkileri nasıl değerlendiriyorsun?
– Özellikle deplasmanlarda adam ana avrat küfür ediyor. “Hırsız” diyor, “Sahtekar” diye bağırıyor. Futbol hayatıma bakınca, saygı duyulacak bir kariyerim, hayatım olduğunu düşünüyorum.

Emre ve Caner tebrik için aradı
– Şampiyon olduk. Emre Belözoğlu ağabey aradı. Caner sağ olsun ameliyat olmasına karşın aradı ve tebrik etti. Biz de onları geçen sene aramıştık. Bu işin doğrusu budur. Kazanamamışsan, rakibi tebrik edersin…

Yaptığımız iş çok nankör bir iş
– Futbol nankör bir oyun. Futbolda dün yok, futbolda 1 gün öncesi ya da bir hafta öncesi de yok. Futbolda gelecek de yok. Futbolda olduğun gün var, yaptığın iş var. Biz her şeyle savaşmayı, baş etmeyi artık öğrendik.(hürriyet)

Önceki İçerikDursun Özbek: Eş başkanlık yok, tek patron benim…
Sonraki İçerikAli Yıldırım geldi, ibre Aykut Kocaman’a döndü…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz