D-SMART’IN GALATASARAY’DA SEÇİME DOĞRU PROGRAMI BAŞKAN ADAYI BURAK ELMAS’I KONUK ETTİ. BURAK ELMAS SEÇİM SÜRECİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI.

GALATASARAY’IN KANALLARI VE MECRALARI SATILIK DEĞİLDİR!

BURAK ELMAS:

EYLÜL 2020’DE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK, BÜTÜN EKSİKLERİ TESPİT ETTİK. KURULLARIMIZI SEÇTİK, EYLÜL AYINDAN BERİ HAFTADA 2-3 KEZ TOPLANDIK. FARKIMIZ OLAYLARA BAKIŞ AÇIMIZ, GALATASARAYLILIĞIMIZ.

BAŞARI TAKIM İŞİDİR. O TAKIMI DOĞRU OLUŞTURMAK GEREKİR. SLOGANIMIZ BİRLİKTE ÇOK ŞEY BAŞARACAĞIZ. GÖREV BİZE VERİLİRSE BİZDEN SONRAKİ DÖNEMLERİ DE DÜŞÜNEREK HAREKET EDECEĞİZ.

İLK 100 GÜN PLANINIZ HAZIR. İLK NE DEĞİŞECEK?

BAŞKAN YÖNETİM TOPLANTISINDA ORTADA OTURACAK. KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI BAŞKAN VE 3 ARKADAŞI ÇÖZMEYE ÇALIŞTI, EN BÜYÜK PROBLEM BU. 90 KİŞİ AYNI ANDA HAREKET EDEREK ÇÖZECEĞİZ. İLK GÜN ÇALIŞANLARIMIZLA TANIŞIRIZ. HERKES SEÇİMİ HEYECANLA BEKLİYOR. ONLARI RAHATLATMAK VE GÖREVİNİ YAPAN ARKADAŞLARIN RUH HALİNİ ANLAMAMIZ GEREKİYOR.

20 HAZİRANDA PLANLARIMIZI KONUŞACAĞIZ, MAZBATAYI ALINCA AKTİF GÖRÜŞMELERE BAŞLAYACAĞIZ.

SEÇİME HAZIR MISINIZ ?

ÇALIŞTIK, PLANIMIZ HAZIR. BUGÜN VERDİĞİMİZ KARARLARI VE YARIN VERECEĞİMİZ KARARLARI DÜŞÜNDÜK VE UZUN SÜRE ÇALIŞTIK. GS BİR SPOR KULÜBÜ, BUGÜNKÜ AKSİYONU DA 6 SENE SONRA BİLE BİZE UYACAK ŞEKİLDE BAŞLATACAĞIZ. SPOR ŞUBELERİMİZE MİSYONLAR VE HEDEFLER BELİRLEDİK. SPONSOR HEDEFLERİ, TEKNİK EKİPLE ÖN ÇALIŞMALARI YAPTIK. OYUNCULAR İÇİN DE GÖRÜŞLERİMİZ VAR, ÖN GÖRÜŞMELERİ YAPTIĞIMIZ OYUNCULARDAN DA 25 HAZİRANA KADAR BEKLEMELERİNİ RİCA ETTİK.

4 BAŞKAN BİR ARAYA GELDİNİZ. AMAÇ NEYDİ?

BİZİM İÇİN ÖNCELİK GS. SEÇİM ORTAMI VAR, YÖNETİMİN DURUMU DAĞINIK, MEVCUT BAŞKANIN SAĞLIK DURUMU İYİ DEĞİL, ŞİFALAR DİLİYORUM. ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ SENEYİ ETKİLEYECEK KARARLAR VAR. 31 MAYISTA BİTEN KONTRATI YENİLEMEME KARARINI AÇIKLADILAR. FATİH TERİM İLE ŞU DÖNEMDE DEVAM EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK AMA KABUL EDİLMEDİ. MEVCUT YÖNETİMLE ARAMIZDA CİDDİ FİKİR AYRILIKLARI VAR. ONLAR KENDİNİ GS’NİN SAHİBİ ZANNEDİYOR. GS TV’DE PROJELERİ ANLATMAK İÇİN 500 BİN TL ÖDEME İSTEDİLER.

GEÇEN HAFTA ARZU EDİLEN MİKTARIN 2 KATINI KULÜBE BAĞIŞ OLARAK YOLLADIK VE KANALA ÇIKMAYACAĞIMIZI İLETTİK. GS’NİN KANALLARI VE MECRALARI SATILIK DEĞİLDİR.

EKONOMİK ANLAMDA KULÜBÜN DURUMU NASIL?

MALİ DURUM BİR SORUN DEĞİL, SONUÇTUR. YAPILAN YANLIŞLARIN SONUCU OLUŞAN BİR DURUM. BİZİM İLAVE KAYNAK GETİRME İMKANIMIZ VAR AMA ÖNCE MALİ DURUMU BURAYA GETİREN SORUNLARIN TESPİT EDİLİP ÇÖZÜM BULMALIYIZ. KİŞİLERİN DEĞİL KULÜBÜN PLANININ UYGULANMASI LAZIM. GS 1 SENELİK BÜTÇELERLE YÖNETİLEMEZ, EN AZ 5 SENELİK BÜTÇELERLE YÖNETİLMESİ LAZIM. GELİRLERİMİZİ BÜYÜYTECEĞİZ ÖNGÖRÜSÜYLE HARCAMA YAPIYORUZ, GERÇEKLEŞMEYİNCE BORCA DÖNÜŞÜYOR. BAŞARI SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMAYINCA, KULÜP BORÇLANIYOR.

GS TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ULUSLARARASI MARKASI VE MAALESEF DOĞRU MARKA GİBİ YÖNETİLMİYOR. EKİBİMİZ BU ANLAMDA ÇOK GÜÇLÜ, DİJİTAL ALAN ÇOK ÖNEMLİ BİR MECBURİYET. BUNU İLK YAPAN KULÜP ÇOK YOL ALACAK. GS’NİN DİJİTAL HAYATTAN GEREKLİ PAYI ALMASI LAZIM. SONSOR PEŞİNDEN KOŞMADIĞIMIZ,

140 MİLYON DOLARA GELİNCE, 100 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA STAD İSİM ANLAŞMAMIZ 5+5 ÖN ANLAŞMA İMZALADIK. KASA KOLAYLIĞI İÇİNDE 40 MİLYON DOLAR HAZIRLADIK. HER ŞUBE İÇİNDE SPONSORLARLA GÖRÜŞMELER YAPTIK. BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI KULÜPLERE CİDDİ YÜK GETİRİYOR. GELİRİNİZİN YÜZDE 50’SİNİ BANKALAR ALACAK. BU BAŞARIDAN ÖDÜN VERMEK DEMEK DEĞİLDİR. DOĞRU YÖNETİMLE BAŞARILI OLUNABİLİR.

10 YIL SONRA BORÇSUZ HALE GETİRECEĞİZ DEDİNİZ?

BİZ MAALESEF ŞU ANDA ÖDEYEMEYECEĞİMİZ BİR BORCUN ALTINDAYIZ. FFP UYGULAMASININ DOĞRU UYGULANMAMASI NEDENİYLE DE BORÇ BÜYÜDÜ. FEDERASYONUN DA BUNDA PAYI VAR. GELİRLERİNDEN FAZLA HARCAMA YAPMAMASI GEREKEN KULÜPLERE GÖZ YUMULUYOR. TÜRK FUTBOLU BÖYLECE BORÇ BATAĞINA GİRDİ. GEÇEN SENE BİLE GÖRDÜK, HARCAMA YETKİSİ DİYE BİR KURAL KONDU, DELİK DEŞİK OLDU. UEFA İNCELEME BİLE BAŞLATABİLİR. BİR TARAFTAN BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI YAPAN KULÜPLER KURALLARA UYARKENİ DAHA GEÇ ANLAŞAN KULÜPLER BORÇLANDI VE SONRA ANLAŞTI. SPONSORLUKLARIN BİLE GERÇEK DEĞERİNİN ÜZERİNDE OLMAMASI GEREKİYOR.

DENETİM MEKANİZMASI ÖNEMLİ DEDİNİZ?

TÜZÜĞÜMÜZDE BİLİYORSUNUZ DENETİM KURULU YÖNETİMLERLE BİRLİKTE SEÇİLİYOR. GÖREVLERİ ÜYELERİMİZ ADINA GS SPOR KULÜBÜNÜ DENETLEMEKTİR. YAPACAĞIMIZ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ İLE DENETİM KURULUNU AYRI SEÇTİRMEK İSTİYORUZ. BİR YÖNETİM KURULU SÜRESİNDE 2 BAĞIMSIZ DENETİM KURULU İLE ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.

TRANSFER VE YATIRIMLAR SÜREÇLERİ VAR. BUNLARIN HEPSİNİN DE DENETLENEBİLİYOR OLMASI LAZIM Kİ ÜYELERİMİZ RAHAT OLSUNLAR.

GS DEĞERLERİ?

GALATASARAY DEĞERLERİ NE YAZIK Kİ EROZYONA UĞRAMIŞTIR. GENÇ YAŞTA GS’YE HİZMET ETME İMKANI BULDUM, ŞANSLIYIM. GS’DE DEĞERLERE UYGUN DAVRANMA VE UZUN SÜRE YÖNETİMLERDE BULUNARAK BAŞKANLIĞA GİTME DURUMU VARDI. AMA MAALESEF BU DURUM SONA ERDİ. GS’DE İLK DEFA ADAY OLAN BAŞKAN ADAYLARI, HİÇ YÖNETİME GİRMEMİŞ, BAŞKANA HİTAP ETMEYİ BİLE BİLMEYEN YÖNETİCİLER GELDİ.

TÜZÜK?

YÖNETİMLER TÜZÜKLER KONUSUNDA ARACIDIR. YÖNETİMLERİN TÜZÜĞÜ OLAMAZ, CAMİANIN ORTAK ARZU VE İSTEKLERİNİ GENEL KURULA GETİRMEK YÖNETİMİN GÖREVİDİR. 3 SENE ÖNCE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPSAYDIK KOYMAYACAĞIMIZ MADDELERİ ARTIK YAZILI OLARAK KOYMAMIZ LAZIM. YAZILI OLMAYAN KURALLARI BİLMEYEN ÇOK GS’Lİ VAR.

GENEL KURUL KAÇ ÜYE?

4500’İN ÜZERİNDE KATILIM ÖNGÖRÜYORUM. 5000’İ DE AŞABİLİR. TOPLAM OY KULLANMA HAKKI OLAN 8600 ÜYEMİZ VAR.

ÜYELERİN KARAKTERİ VE KABİLİYETLERİ BENİM İÇİN ÖNEMLİ. GS DEĞERLERİNİ HAYATINDA YAŞAYAN VE ÖZÜMSEMİŞ İNSANLARIN ÜYE OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. DEĞERLİ İNSAN KAYNAĞINI ARTTIRMAMIZ LAZIM. AİDİYET PROGRAMI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROGRAM. HIZLI İLETİŞİM KURABİLECEĞİMZİ BİR SİSTEM BU. BUNUN BİR PARÇASI OLARAK SPORTİF A.Ş’DEN HİSSE VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ. DAHA FAZLA SORGULANIR OLMAK ADINA SPORTİF A.Ş. GENEL KURULLARININ DA KALABALIK OLMASINI ARZU EDİYORUZ.

ELEKTRONİK OYLAMA GENEL KURULA GİDİP İMZA ATTIĞINIZDA MÜMKÜN. UZAKTAN OY KULLANMA SİSTEMİ İÇİN DEVLETİMİZ ÇALIŞIYOR, HAZIR OLDUĞUNDA BİZDE BUNU EKLEMEK İSTİYORUZ.

GS’DE AMATÖR BRANŞLAR NASIL YÖNETİLECEK?

ÇALIŞMA GRUPLARI KURDUK, 1 BAŞKAN, 10 ASİL, 5 YEDEK ÜYENİN YAPACAĞI ÇOK ÖNEMLİ İŞLER VAR. ÇALIŞMA GRUBUNDA YÖNETİM KURULUNDAN ARKADAŞLARIMIZ KOORDİNASYON GÖREVİNİ YERİNE GETİRECEK.

FUTBOLU KİM YÖNETECEK?

FUTBOLUN İÇİNDEN GELİYORUM, DİNAMİKLERİNİ İYİ BİLDİĞİM BİR KONU. TEKNİK EKİP KENDİ İŞİNİ YAPACAK. TEKNİK EKİPLE KONUŞARAK BİR KULÜP STRATEJİSİ BELİRLEYEREK UYGULAYACAĞIZ. EKİBİMİZDE AVRUPA’DA BİR KULÜP BAŞKANI VAR. ONUN DA ÇOK FAYDASI OLACAKTIR BANA. ARACI OLMADAN FUTBOLU YÖNETMEYİ PLANLIYORUZ.

FATİH TERİM KONUSU?

GS’NİN EN FAZLA GÖZ ÖNÜNDE OLAN ŞUBESİ FUTBOL. HER ADAY TEKNİK DİREKTÖR ADAYINI AÇIKLAMALI. BAŞKA BİR İSİM DE DUYMADIM ZATEN. BİZ EN BAŞINDAN FATİH TERİM İLE ÇALIŞMAK İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK.

KADIN TEMSİLİ ?

SANIRIM EKİBİMİZDE 12’NİN ÜZERİNDE KADIN ARKADAŞIMIZ VAR AMA ONLARI KADIN OLDUKLARI İÇİN ALMADIK. KENDİ ALANLARINDA ÇOK BAŞARILI OLDUKLARI İÇİN EKİBİMİZE ALDIK. KADINLAR ERKEKLERE GÖRE ÇOK DAHA ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇEREK İŞ KOLLARINDA BAŞARILI OLUYOR. DIŞARDAN BAKILINCA SPOR CAMİASI ERKEK DOLU, KAVGA DOLU BİR ORTAM GİBİ GÖRÜNÜYOR VE ÇEKİNCELERİ VAR. BİRÇOK KADIN ARKADAŞIMIZLA GÖRÜŞTÜM, ÇOĞUNUN BU SEKTÖRE GİRME KONUSUNDA TEDİRGİNLİKLERİ VAR. BU DURUMU DEĞİŞTİRMEK BİZİM GÖREVLERİMİZDEN BİRİ. KADIN OLDUKLARI İÇİN YETKİN OLDUKLARI İÇİN BİZİM YÖNETİMİMİZDE OLACAKLAR.

KADIN FUTBOL TAKIMI KURACAĞIZ. SPONSORUMUZ HAZIR. SPONSORUMUZUN ÇALIŞANLARININ YÜZDE 70’İ KADINLARDAN OLUŞUYOR. ANNELER GS’Lİ OLURSA ÇOCUKLAR DA DAHA FAZLA GS’Lİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

KEMERBURGAZ ?

KEMERBURGAZ PROJEMİZ HAZIR, ÖZEN KUZU ARKADAŞIMIZ BU PROJEYİ ÖZENLE ÇALIŞTI. HER ŞEY METREKARESİNE KADAR HESAPLANDI. GÖREVE GELİR GELMEZ DÜĞMEYE BASACAĞIZ.

SON MESAJINIZ, SON SÖZ?

GS TARİHİNİN EN KRİTİK SEÇİMLERİNDEN BİRİNİ YAPACAK. SONRA ÜZÜLMEYELİM. TARAFTARLARIMIZDAN VE ÜYELERİMİZDEN BİZE GÜVENENLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. GÜZEL GÜNLERE UMARIM HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here