Arda Turan-Berkay davasında Burak Yılmaz ifade verdi: ‘Birisi silahımı getirin’ dedi

Futbolcu Arda Turan’ın, şarkıcı Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin’e karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada, uzun zamandır yurtdışında olduğu için tanık olarak ifadesi alınamayan futbolcu Burak Yılmaz’ın ara celsede ifade verdiği ortaya çıktı. Yılmaz’ın olaylı geceyle ilgili “Özlem Hanım ile Arda’nın arasında geçen diyaloga şahit olmadım. Birisi silahımı getirin diye bir şey söyledi. Ancak kim söyledi hatırlayamıyorum” dediği öğrenildi.

BURAK YILMAZ ARA CELSEDE İFADE VERDİ


Duruşmada, sanık Arda Turan’ın tanık olarak gösterdiği futbolcu Burak Yılmaz’ın ara celsede ifade verdiği belirtildi. Burak Yılmaz’ın ifadesinde, “Olay tarihinde bir mekanda eğleniyorduk. Hatırladığım kadarıyla bir arbede olayı oldu. Berkay’a yardımcı oldum. Dışarı çıkardım. Mekan çok kalabalıktı. Aralarındaki tartışma anını görmedim. Ayrıca Arda’nın, Özlem Hanım’la diyaloğuna şahit olmadım. Arda ile Berkay arasında 2-3 saniyelik bir konuşma geçti. Ancak uzak olduğum için ne konuştuklarını duyamadım. Sonra bir anda arbede oldu. Berkay’ın burnu kanadı. Dışarı çıkardım. Korumaları geldi. Birisi silahımı getirin diye bir şey söyledi. Ancak kim söyledi hatırlayamıyorum. Sonra da ben Arda’yı alıp oradan çıkardım. Arda benden yaklaşık 15 dakika sonra mekana gelmişti. Geldikten sonra hep yanımdaydı. Mekan çok kalabalıktı ve karanlıktı” dediği öğrenildi.

ÖZLEM ŞAHİN’İN AVUKATI: TEKRAR DİNLENSİNLER

Özlem Şahin’in avukatı ise celse arasında ifade veren Burak Yılmaz’ın ifadesine karşı savunmasında ” Burak Yılmaz, Arda Turan’ın samimi arkadaşı olarak bilinmektedir. Tanıklık ifadesindeki aleyhe olan beyanları kabul etmiyoruz. Burak Yılmaz arkadaşı Arda Turan’ın yanından hiç ayrılmadığını ve Özlem Şahin ile diyalog kuramadığını belirtmiştir. Fakat tarafların bu yönde kendi beyanları mevcuttur. Burak Yılmaz’ın beyanına itibar edilmemesini talep ederiz” diyerek Özlem şahin ve Arda Turan’ın mahkemede tekrardan dinlenmesini talep etti.

Önceki İçerikGalatasaray’da Okan Kocuk bilmecesi
Sonraki İçerikVodafone ve BluTV’den yeni işbirliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz