Beşiktaş kaptanı Burak Yılmaz‘ın Çin’de forma giydiği dönemle ilgili yaptığı açıklamalar, Asya ülkesinde gündeme oturmuştu. Çin’den gelen tepkilerin ardından Burak Yılmaz, sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayımladı.

SON DAKİKA! Burak Yılmaz özür diledi: Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan...

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş‘ın resmi Instagram hesabında canlı yayına katılan Burak YılmazÇin‘de forma giydiği dönemde pazarda görükleri karşısında şok olduğunu belirtmişti. “Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok” diyen tecrübeli futbolcunun bu sözleri Çin medyasında gündem olmuştu. Çin basını tecrübeli futbolcuya tepki göstermiş ve flaş açıklamaları manşetlere taşımıştı.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayan Burak Yılmaz, Çin halkından özür diledi ve “Yaklaşık 2 sene futbol oynadığım Çin’de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen bir alışkanlık olduğunu, onlar için normal bir durum olduğunu söyledim. Bu nedenle diğer ülkelere göre hastalık çıkma ihtimalinin daha fazla olduğunu dile getirdim. İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here