Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ortadoğu gazetesinden Cevat Kol’un ‘Burak Yılmaz gençleri aleme götürüyor’ haberine tepki verdi. Burak Yılmaz konusunda haber61’e açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi:

“Oyuncularımdan ben sorumluyum. Oyuncumun davranışından, hareketinden bir rahatsızlık duyuluyorsa onun muhatabı benim. Aslında oyuncularıma, hocama, yöneticilere yapılan her eleştirin odak noktası benim. Hafta içi bir gazetede yer alan ifadelerde kendisine ödeme yapılmadığını yabancı oyunculara ödeme yapıldığı yazılmıştı. Her iki tarafa da ödeme yapılmıştı. Yanlış bir anlaşılma olmuş. Burak’ın kolay bir hayatı yok. Kolay bir ameliyat olmadı. Kendisinden çok şey beklenen bir oyuncu. Uğraşırız biz topçularımızla. Bir oyuncuyla kulüp arasında bir sorun varsa bir şekilde çözülmesi lazım. Kulübün menfaatlerini önde tutmak lazım.

“BEN FUTBOLCUMA GELEN ELEŞTİRİYE DUVAR OLURUM”

‘Basın toplantısında Burak Yılmaz hiçbir şekilde bu basın toplantısının tarafı değil’ demiştim. Bizim idari yapmış olduğumuz hatalar olabilir. Orada o olayı kapattık. Neticede bu futbolcular benim futbolcum. Ben futbolcuma yapılan her türlü eleştinin önünde duvar olurum. Orada duracaksın.”

—————-

CEVAT KOL CUMA GÜNKÜ GAZETEDE NELER YAZMIŞTI?

Ortadoğu gazetesi yazarı Cevat Kol, Trabzonspor’la ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı. Kol, tecrübeli futbolcuların genç oyuncuları alem yapmaya götürdüklerini iddia ederken “Futbolcuların makine ayarları ile oynuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Cevat Kol’un yazısı şu şekilde:

“Teknik direktör Ünal Karaman, Trabzonspor’u takım yapmak için yoğun çaba sarf ediyor. Kolay değil, küme düşen Karabükspor’dan gelip hedefleri olan Trabzonspor’u çalıştırmak. Çorbanın tuzunun bile laf edildiği camiada 9 haftayı çıkarmak başlı başına bir başarı. Takımın içinde 30 yaşın üzerinde yarım düzine isim var. Burak (33) , Sosa (33), Olcay (31), Rodellega (33), Onur (30) , Kucka(31) Amiri (30) Pereira (32). Hepsi ülkelerinde horoz isimler!

”GENÇLERİ ALEME GÖTÜREN ABİLER VAR”

Oturmuş, aile olmuş takımlarda tecrübeli oyuncular gençlere örnek olur. Trabzonspor’da ise Ünal Karaman’a bu konuda yardımcı olacak oyuncu sayısı yok denecek kadar az. Bırakın yardımcı olmayı köstek olan var. Genç futbolcuları gece alemlerine özel uçak ile götüren abilerin iyilik ettiğini mi zannediyorsunuz? Saha dışında yardımcı olmayanlar saha içinde gençlerin makine ayarları ile oynamaya devam ediyor.

”ABDÜLKADİR, BURAK’TAN UZAK DUR”

Burak Yılmaz takım oyunu oynama yerine her topu kendine istiyor. Tacı, korneri, autu, yetmedi top toplayıcılardan bile pas istiyor! Abdülkadir Ömür’ün fabrika ayarlarına geri dönmesi içinBurak’tan uzak durması lazım. Ünal hoca bu ikiliyi birlikte oynatmaya devam ederse kendisi kaybedecektir.Burak artık takım için oynamana bak. Bu huylarını bırak. Yoksa hem kendine zararın dokunuyor, hem de Trabzonspor’a.”

Trabzonspor taraftarından yerel basını protesto! Cevat Kol tepki gösterdi: Başıma bir iş gelirse sebebi Burak Yılmaz’dır

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here