TSA Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Arıpınar, 8 Şubat’ta, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Burhan Felek Atletizm Stadı‘nı kaleme aldı:

Hamdolsun! İstanbul atletizme kavuştu…

Sporların anası atletizmdir. Onun için sporculara toptan atlet adı verilir. İstanbul’da ünlü Dolmabahçe Stadı’nda başlayan, Erdal Akkan’ın nefesler kesen yüksek atlama rekorunu kırdığı, ünlü şampiyonlar Turan Göker’in, Osman Coşgül’ün koştuğu, Şevki Koru’nun antrenörlük yaptığı; daha genç yıldızlarken onları spor dünyasına tanıttığım Şükrü Saban’ın, Turan Şahin’in ve daha pek çok yıldızın yetiştiği günleri unutamadım.

İstanbul’un atletizm macerası Türk tarihindeki ilk Atletizm Federasyonu Başkanlarından olan merhum Burhan Felek’in adı ile kurulan mütevazı ve zamanla yıpranan tesisle neredeyse sona eriyordu. Nihayet; İstanbul geçen hafta sonu herkesin ayakta alkışlayacağı rahmetli Burhan Felek Hocamızın da ruhunun şad olacağı modern bir tesise  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eliyle kavuştu.

Doğal çim sahası, 8 kulvarlı atletizm pisti, 1800 metrelik kapalı atletizm salonu ve daha neler neler. İlave olarak tüm sporlara kucağını açan salon ve tesislerle Burhan Felek Atletizm Stadı hizmete girdi. Başta devletimiz olmak üzere, spor teşkilatımızı Türk sporu ve İstanbul adına ayakta alkışlamak bir hakşinaslık olacaktır. İnşaallah, bu tesis modern tesis yönetimi ve anlayışı ile işletilir ve bu ülkenin üstün  yetenekli çocuklarını dünya şeref kürsülerine taşır. Hayırlı olsun, hamdolsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here