Büyük Beşiktaş Federasyonu
“Daha Güçlü Bir Beşiktaş”
için yola çıktı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün daha güzel yarınlara ulaşması, geleceğe güvenle bakması ve Kara Kartal’ın her zaman zirvede uçması için kurulan Büyük Beşiktaş Federasyonu, çalışmalarına başladı.

Büyük Beşiktaş Federasyonu, Beşiktaş camiasının önde gelen isimleri ve bazı taraftar derneklerin bir araya gelmesiyle faaliyetlerine başladı. Bu yeni oluşumun ilk Genel Başkanı ise daha önce Beşiktaş Jimnastik Kulübünde yatırım komitesi Başkanlığı yapan Ferhat Kalsın oldu.

İlk etapta 5 derneğin bir araya gelerek ortak karar ile resmi olarak kuruluşlarını tamamladıklarını belirten Büyük Beşiktaş Federasyonu Başkanı Ferhat Kalsın “Amacımız Beşiktaş için kurulan derneklerin çalışma ve uygulamalarını kolaylaştırmak, geliştirmek ve desteklemek. Camiamız için yeni bir soluk olacak Büyük Beşiktaş Federasyonu, Beşiktaş’ımızın daha güzel yarınlara ulaşması, Beşiktaşlılık ruhuna ve duruşuna uygun, değerlerin korunması ve yarınlara aktarılması için çalışacaktır. “Bir Olalım Güçlü Olalım” ilkesiyle çıktığımız bu yolda, Beşiktaş’ın değerlerine her zaman sadık kalarak kulüp yönetimlerinde bulunan isimlere bakmaksızın yanlışın karşısında, doğrunun yanında olmayı hedefliyoruz. Federasyon olarak kulübümüze hem maddi hem de manevi destek sağlayacağımızın da garantisini veriyoruz” dedi.

Beşiktaş’ta birlik, bütünlük ve dayanışmayı oluşturma hedefiyle yola çıkan Büyük Beşiktaş Federasyonu, Beşiktaşlılık kültürünün korunması ve gelecek kuşaklara aktarılmasını, üye dernekler arasında dayanışmayı, yardımlaşmayı, iş birliğini ve iletişimi sağlamayı amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here