Spor Toto Süper Lig’de 23 Ekim 2017 günü oynanan Beşiktaş – Başakşehir maçının 87’nci dakikasında hakem Mete Kalkavan’a küfür ettiği iddiasıyla yargılanan Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin hakim karşısına çıktı.

Caner Erkin, küfür iddialarını reddetti. Mahkemece, duruşmaya gelmeyen tanık Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkartıldı.

İstanbul 49’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, “hakaret” suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen sanık Caner Erkin avukatlarıyla birlikte katıldı. Müşteki hakem Mete Kalkavan ise duruşmaya katılmadı. Sanık Caner Erkin savunmasında suçlamaları reddederek küfür etmediğini söyledi. Erkin, “Maçtan sonra hakem Mete Kalkavan’la soyunma odasında görüştük. Aramızda herhangi bir sorun yoktu” dedi. Söz alan avukatları da Caner Erkin’in beraatine karar verilmesini istedi.

TOLGAY ARSLAN DURUŞMAYA GELMEDİ

Hakim, maç esnasında pozisyona yakın olan ve tanık olarak çağırılan Beşiktaşlı futbolcu Tolgay Arslan’ın duruşmaya gelmediğini tutanağa yazdırarak, Tolgay Arslan hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi. Erkin, duruşmanın ardından herhangi bir açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

Mahkemelik olan olay sırasında Mete Kalkavan sözleri duymadığı gerekçesiyle Caner Erkin’e kart göstermemiş ancak PFDK, bu olay nedeniyle yönetmeliği değiştirip Caner’e maçtan men cezası uygulamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here