Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı basın emekçisi: ‘Müdürüm ısrarla özrünü kabul etmemi istedi, hukuki süreci başlatacağım’

Muharrem Sarıkaya’nın yayın sırasında fiziki saldırıda bulunduğu kameraman Ahmet Demir, yaşananları anlattı. Demir, çalıştığı kurumun bölge müdürünün Sarıkaya’nın özrünü kabul etmesinde ısrar ettiğini belirtti.

Cumhuriyet’ten Deniz Ogan’ın haberine göre; İHA Muhabiri Ahmet Demir, yayın sırasında yaşananları anlattı.

Ahmet Demir şunları söyledi:

“Ben kameramanlık görevi yapıyordum. Muharrem Bey, kendi kanallarıyla irtibat kurabilmesi için kendi telefonunu kullanmak istedi. Kendi telefonumuzu vermek istedik ama kendisi ısrarla kabul etmedi. Kendi telefonu çekmeyince yayın esnafında sürekli hareket yaptı. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması” dedi.


SARIKAYA ÖZÜR DİLEDİ

Kameramana vuran Habertürk Ankara Temsilcisi Sarıkaya, twitter hesabından yaptığı açıklamada özür diledi.

Sarıkaya şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın sırasında ardı sıra tekrar eden ve yanını da sorunlu hale getiren teknik aksaklıklar sebebiyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum. Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim. Olay kamuoyuna yansıdığı için şimdi de kamuoyu önünde İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir, İHA Bölge Mürdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum…”

Önceki İçerikDünyanın en büyüğü yine VakıfBank
Sonraki İçerikOrhan Bursalı’dan Arif Kızılyalın’a eleştiri geldi: Bir ciddi gazetenin genel yayın müdürlüğü koltuğuna oturtulmuş kişi olarak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz