Cavcav şampiyonlukları istemedi!

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe Kulübü’nün aksine, milli lig dönemindeki iki şampiyonluğun tescili için herhangi bir başvuru yapmayacaklarını söyledi.

1959’dan önceki sezonların da tescil edilmesi yönündeki tartışmaya Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav da katıldı. Cavcav, Gençlerbirliği’nin de Türkiye Futbol Federasyonu’nun kurulduğu 1959 tarihinden önce 2 şampiyonluğunun bulunduğunu hatırlatarak, “Bu tür şeyler futbolumuz için iyi değil. Geçmişi artık geçmişte bırakmak lazım. Isıtıp ısıtıp yeniden gündeme geliştirmenin bir anlamı yok” dedi.

Gençlerbirliği’nin milli lig dönemindeki şampiyonluklarının tescili için kesinlikle bir başvurusunun olmayacağını kaydeden Cavcav, “Benim babam da iyi insandı ama öldü. Bitsin artık bu geçmiş tartışmaları. Her şey halloldu da şimdi maziyi mi karıştırıyorlar. Geçmiş, geçmişte kaldı” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE TÜRK FUTBOLUNU KAOSA SÜRÜKLÜYOR
Fenerbahçe Kulübü’nün, şike sürecine ilişkin tazminat davası açmasıyla ilgili haberleri de değerlendiren Cavcav, “Türk futbolunu kaosa sürüklüyorlar. Bunları kesinlikle tasvip etmiyorum. Futbolumuzun daha iyiye gitmesi için neler yapmamız gerektiğine bakmalıyız. Dönüp dönüp geriye bakmamalıyız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here