Leicester City, Cengiz Ünder’i 1 yıllığına Roma’dan kiraladı. BBC transfere geniş yer ayırdı.

“Leicester City, Roma’dan kiralık Türkiye kanat oyuncusu ile anlaştı” başlığı altındaCengiz Ünder’in Roma forması ile fotoğrafına da  “Temmuz 2017’de İstanbul Başakşehir’den Romanlara katıldı” ifadesini kullanan BBC SPORT, kalıcı transfer seçeneği ile imzayı attığını duyurdu.

23 yaşındaki  Türk oyuncunun, Roma’ya 2017’de gelmesinden bu yana 17 gol atarak 88 kez İtalyan takımı forma şansı bulduğunu, 21 kez Türkiye Milli takımında görev aldığını, King Power Stadyumu’nda Milli  takım arkadaşı Çağlar Soyuncu’ya katılacağınıbelirten BBC SPORT, Cengiz Ünder’in , “Her zaman İngiltere’de oynamak istemişimdir, benim için   Premier Lig’de oynamak için harika bir fırsat.Takım arkadaşlarıma sahada ve saha dışında yardım etmeye çalışacağım ve performansımı her gün iyileştirebileceğime inanıyorum. Hızlı olduğumu ve sahada takım arkadaşlarım için birçok şans yaratabileceğimi düşünüyorum. En iyi arkadaşım Leicester City’de oynadığı için kendimi çok iyi hissediyorum. Çağlar ile tekrar oynayacağım için çok mutluyum ve Leicester’ın maçlarını her zaman onun yüzünden izledim.”sözlerine yer verdi.

Tilkilerin menajeri Brendan Rogers daha önce kulübün “farklı türde bir hücum oyuncusu” na ihtiyaç duyduğunu söylemiş ve Ünder’ın “çok çok iyi bir oyuncu” olduğunu eklemişti.

Rıdvan ERTUĞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here