Roma ve A Milli Futbol Takımımız’ın önemli oyuncusu Cengiz Ünder, 3 milyon euro kiralama ücreti ve 25 milyon euro satın alma opsiyonu ile Premier Lig ekibi Leicester City’ye transfer oldu. Ünder de bu transferden bir yıl için 3.5 milyon euro kazanacak.

“Leicester City, Roma yıldızı ile ‘anlaşmaya varıldı’  kanat bulundu” başlığı altında haberi veren Lecestershire gazetesi spor servisi haber detayını şöyle verdi;
Leicester City’nin kanat oyuncusu arayışı Serie A kulübü Roman yıldızı Cengiz Ünder’i getirmeye yakın olarak sonuçlandırdı.
Brendan Rodgers, yaratıcı bir oyuncuyla sözleşme imzalama konusunda istekliydi ve Türk Milli Takım oyuncusu   Cengiz Ünder,  satın alma satın alma opsiyonuyla €27 Milyon Euro / £24.6 Milyon Pound ödeyeceği bir anlaşmaya  varıldığı öneriliyor ve bu hafta sağlık kontrolü ile bu transferin biteceği görünüyor.
23 yaşındaki  Cengiz Ünder’in , Çağlar Söyüncü’nün sadece uluslararası bir takım arkadaşı değil, stoperin en iyi arkadaşlarından biri ve her iki oyuncu da ünlü Altınordu Akademisinden mezun olduğunu haber satır aralarında yer verdi.

Rıdvan ERTUĞ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here