Leicester Mercury Gazetesi “Leicester City kanat oyuncusu Cengiz Ünder, Premier Lig hayalini canlı tutmak için oynuyor” başlığı altında, son 2-0’lık Everton mağlubiyetinden bu yana beş maçtır sahada görülmeyen, Ünder’in kulüpteki geleceğini değerlendirdi.
Türk Milli kanat oyuncusu, Roma’dan bir yıllığına kiralık olarak geldiğinde “Hedeflerimden biri her zaman Premier Lig’de oynamak olmuştur. Olmayı hayal ettiğim yerdeyim, şimdi Leicester City’deyim.Umarım Premier Lig’de kalıcı bir oyuncu olurum.” şeklinde hayalini dile getirmişti. 
Ancak hocası Brendan Rodgers aylar sonra ilk kez değerlendirme yaptı ve temkinli bir cümle ile “Nerede olduğumuzu görüp, değerlendirme yapacağını“ belirtti. Leicester Mercury Gazetesi spor yazarı Jordan Blackwell, Noel döneminde geçirdiği sakatlık dönemi sonrasında Cumartesi günü Stoke Federasyon Kupası maçını kaçıran Cengiz’in, bu hafta sonu Southampton’a karşı sahaya geri dönmeye uygun olabilir düşüncesini paylaştı..
Cengiz Ünder’in İtalya başkentinden gelişinin üzerinden yaklaşık dört ay geçti ve “Rodgers, Ünder’in taleplerine ve City’nin oyun tarzına uyum sağladığına inanıyor” yorumunu ekledi..
Leicester Mercury  Gazetesi haberinde eğer Rodgers, Cengiz Ünder’e şans verirse, şüphesiz ki Ünder yeteneğini ve Premier Lig’e dair artan anlayışını cumartesi günü göstereceğini umacaktır. Sezon sonunda kalıcı bir sözleşme yapması Cengiz için çok önemli olabilir diyerek Brendan Rodgers’ın Cengiz Ünder hakkında açıklamasına yer verdi.
İşte Brendan Rodgers’ın sözleri ; 
“Sanırım bir adaptasyon dönemi oldu. Premier Lig’e girmek, uyum sağlamak kolay değil. Avrupa’nın en iyi liglerinden herhangi birinden gelirseniz bile, durum tamamen farklıdır. Oyunun yoğunluğuna, oyunun fizikselliğine uyum sağlamanız biraz zaman alıyor. Cengiz’in yeteneğinden şüphe yok. Talep nedeniyle zor olan yetenekli oyuncular diğer kulüpler tarafından gözlem altındalar. O iyi bir oyuncu ve hiç sorun olmadı. Yeteneği çok açık ve belli bir fiziksel zindelik seviyesi, kazandığında farklı bir etki yaratabildi. Hâlâ kolektif olarak istediğimiz talepler için çalışıyor. Sezon için burada, onunla çalışmayı dört gözle bekliyoruz ve sezonun sonunda nerede olduğumuzu göreceğiz.”

Leicester City kulübünün toplam piyasa Değeri: £ 432,45 Milyon Pound.Cengiz Ünder’in İngiliz kulübü ile 30 Haz 2021 tarihine kadar kiralık sözleşmesi var ve sağ kanat oyuncusunun Piyasa Değeri: £20,70 Milyon Pound.Sol Kanatta da oynama kabiliyetine sahip Cengiz Ünder’in 2018 yılında en yüksek piyasa değeri değerlendirmesi ise : £ 31,50 Milyon Pound

Leicester Mercury  Newspaper – Leicester şehir merkezi ve komşu Leicestershire ve Rutland ilçeleri için yerel bir gazetedir. Leicester Daily Mercury, Leicester’da ilk yayınlanan bir akşam gazetesi. İlk sayısı 31 Ocak 1874’te, gazetenin 3 St Martin’s’deki ofislerinden, her biri beş sütundan oluşan dört sayfadan oluşan yayınlandı. Bugün gazetenin 25 personeli ve 5000 tirajı var. (Rıdvan Ertuğ- Londra)

Önceki İçerik“Derin bir yalnızlık yaşıyorum” diyen Fatih Terim’e Mustafa Cengiz’den yanıt geldi: Ben de yapayalnızım
Sonraki İçerikSüper Lig’den bir Sumudica geçti… Bülent Tuncay, Rumen hocayı SporLig dergisi için yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz