Voleybol rüzgarı DenizBank ile Krakov’da esti

CEV DenizBank Voleybol Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde Dörtlü Final heyecanı Polonya’da Zirve Yaptı

CEV DenizBank Voleybol Erkekler Şampiyonlar Ligi kapsamında Dörtlü Final heyecanı, 16-17 Nisan tarihlerinde Polonya’da yaşandı. Mutlu sona ulaşarak kupayı kaldıran takım Rusya’dan Zenit Kazan oldu.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Türk voleybolunun dünyada markalaşması adına hayata geçirdiğimiz bu önemli spor olayında üçüncü sezonu idrak etmenin gururu içindeyiz. DenizBank olarak spora sağladığımız destek, sosyal sorumluluk faaliyetlerimizin en önemli kollarından biri. Sporun, toplumumuzun tüm kesimleri tarafından benimsenmesi ve her dalda yaygınlaştırılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boričić ise “CEV ve DenizBank üç yıldır el ele vererek Avrupa’nın en saygın şampiyonlarından CEV Voleybol Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin gelişimi için çalışıyor ve gururla ifade edebiliriz ki bu hedefimize de ulaştık. Yerel organizatörlerin çok değerli destekleri ile Krakov’da tüm katılımcılar için eşsiz bir dörtlü final etkinliğini, bir voleybol şölenini geride bıraktık” dedi.

Türk sporunun gelişimi, spor kültürünün toplumun her kesimine eşit şekilde yayılması yönünde önemli bir misyon üstlenen DenizBank’ın 2013 yılında imzaladığı anlaşma ile 3 yıl boyunca isim hakkına sahip olduğu, dünya voleybolunun en prestijli kulüp yarışması CEV DenizBank Voleybol Erkekler Şampiyonlar Ligi, 16-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Polonya’nın tarihi şehirlerinden Krakov’da düzenlenen Dörtlü Finaller ile noktalandı.

1460921107_CEV_CLM_20160417_181958

16 Şubat – 22 Mart 2016 tarihleri arasında yaşanan play-off müsabakalarının ardından Dörtlü Final mücadelelerinde heyecan doruğa ulaştı. Şampiyonada Polonya’dan Asseco Resovia Rzeszów, İtalya’dan Cucine Lube Cıvıtanova ve Diatec Trentino ile Rusya’dan Zenit Kazan takımları mücadele etti. Toplam 28 takımın yarıştığı Erkekler Ligi, DenizBank sponsorluğunda geçen üçüncü yılında, büyük bir coşkuyla sona ererken, mutlu sona ulaşarak kupayı kaldıran takım ise Rusya’dan Zenit Kazan oldu.

DenizBank, Avrupa’da voleybolun en saygın yönetim organı konumundaki CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) ile güçlerini birleştirerek CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’ne hem erkek hem de kadınlarda 2014 sezonundan itibaren ismini vermişti. Bankanın spora yönelik yatırımlarını Türkiye sınırları dışına, Avrupa’ya taşıdığı bu işbirliği, Türk voleybolunun sürdürülebilir geleceği adına da önemli bir gelişme olarak kaydedilmişti.

“Spora destek kurum kültürümüzün ayrılmaz bir parçası”

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, CEV DenizBank Voleybol Şampiyonlar Ligi’nin üçüncü yılı sona ererken, Polonya’daki Dörtlü Final ile bir spor şölenini daha mutlulukla geride bıraktıklarını ifade etti. Ateş, “DenizBank olarak kurulduğumuz tarihten bu yana finansal hizmetlerdeki başarımızla yetinmedik; kültür-sanat, spor ve eğitim alanlarında önemli yatırımlar yaptık. Toplumumuzun kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, özellikle gençlerimiz nezdinde spor bilincini yaygınlaştırmak amacıyla bu alandaki çalışmalarımızı kurum kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Spora bu denli inanan bir kurum olarak üçüncü yılımızı gururla geride bıraktığımız CEV DenizBank Voleybol Şampiyonlar Ligi ile Türk voleyboluna katkı sunmaktan heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Bu yöndeki yatırım ve çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boričić ise konu ile ilgili şöyle konuştu: “DenizBank’ın ana sponsorluğu çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz olağanüstü işbirliğinden ve kendilerinin şampiyonaya olan desteklerinden büyük memnuniyet duyuyorum. Üç yıldır süren işbirliğimiz neticesinde CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi’nin itibarını daha üst seviyelere taşıdık. Montichiari’de başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz Kadınlar Dörtlü Finali’nin ardından Voleybol için bir başka önemli organizasyon olan Erkekler Dörtlü Finali’ni de Krakov’da başarıyla geride bıraktık. CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi birbirinden başarılı oyuncularının yarattığı saha içi ve dışı mükemmel uyumla izleyicilerin hayranlığını ve takdirini kazanarak bir kez daha dünyanın en prestijli kulüp yarışması olduğunu kanıtladı.”

DenizBank sporun ve sporcunun yanında
DenizBank, sporun her dalının Türkiye’de gelişimini desteklemek, spor kültürünün mümkün olduğunca geniş bir tabana yayılmasını desteklemek misyonu çerçevesinde, futbol başta olmak üzere tüm branşlara önemli yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar vasıtasıyla, amatör spor takımlarının gelişimine ve dolayısıyla Türkiye’nin spordaki varlığını güçlendirmesine katkı sağlıyor.

DenizBank’ın Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor olarak anılan 5 büyükler ile Anadolu’nun diğer güzide kulüplerine sağladığı finansal desteğin yanı sıra Taraftar Kart portföyü ve Türkiye’deki Manchester United taraftarlarına özel tasarladığı Manchester United Bonus Card’ı bulunuyor. Taraftar kart sayısı bugün itibarıyla 197 bine ulaşan DenizBank, spor kulüplerine sağladığı 430 milyon dolar kredi hacmi ile sektör lideri konumunda bulunuyor.

1460921085_CEV_CLM_20160417_180413

CEV Hakkında
9 Eylül 1973’te Scheveningen, Hollanda’da kurulan, 55 üyesi olan ve merkezi Lüksemburg’da bulunan CEV (Avrupa Voleybol Konfederasyonu), Avrupa’da voleybol ve plaj voleybolunun yönetim organıdır. Denizbank’ın isim sponsoru olduğu “CEV Denizbank Voleybol Şampiyonlar Ligi”, dünya voleybolunun kulüpler bazında en elit şampiyonasıdır. 2015 CEV DenizBank Voleybol Şampiyonlar Ligi’ne 19 farklı Avrupa ülkesinden 28 erkek ve 20 kadın takımı olmak üzere toplam 48 kulüp ile dünyanın en iyi voleybolcularının önemli bir bölümü katılamaktadır. Kasım 2014’ten 2015 yılı Nisan ayı başına kadar Erkeklerde 106, Kadınlarda 82 olmak üzere toplam 188 maç yapılmıştır. Her iki organizasyonu Avrupa ülkeleri dışında aralarında Uzak Doğu, Güney Amerika ve Orta Doğu ülkelerinin de bulunduğu coğrafyalardan yaklaşık 59 milyon kişi televizyon yayınları ile izlemektedir.

DenizBank Hakkında
DenizBank, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama hedefi ile bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak 1938 yılında kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. 6 yıl boyunca Dexia’nın ana hissedarlığında faaliyetlerini sürdüren DenizBank, 28 Eylül 2012 itibariyle Rusya’nın en büyük ve köklü bankası Sberbank çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. DenizBank, kısa süre içerisinde Türkiye’nin sayılı bankalarından biri haline gelmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 735 şubesi ile 15 bine yakın çalışanı bulunmaktadır.DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nda DenizBank’ın yanı sıra yedi yerli ve üç uluslararası finansal iştirak, beş yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn’de bir şube bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Destek Varlık Yönetim, Intertech, DenizKültür, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.
www.denizbank.com , www.facebook.com/DenizBank , twitter.com/DenizBank

1460921079_CEV_CLM_20160417_195734

Sberbank Hakkında
Sberbank, Rusya’nın en büyük bankasıdır ve Rusya’daki bankacılık sektörü aktiflerinin yaklaşık üçte birini elinde bulundurmaktadır. Sberbank’ın ana hissedarı olan Rusya Merkez Bankası, banka hisselerinin %50’si ile bir adet oy imtiyazlı hissesine sahiptir. Bankanın diğer hisseleri 244,000’den fazla gerçek ve tüzel kişiye aittir. 17.000’e yakın şubesi ile Rusya’daki en geniş şube ağlarından birine sahip olan Sberbank’ın uluslararası operasyonları Kazakistan, Ukrayna ve Belarus’u kapsayan Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesinin ötesinde Sberbank Europe AG ile Orta ve Doğu Avrupa’da sekiz ülkeye, DenizBank ile de Türkiye’ye kadar uzanmaktadır. Almanya ve Çin’de temsilcilikleri, Hindistan’da bir şubesi bulunan Banka, Sberbank (Switzerland) AG ile İsviçre’de de faaliyetlerini yürütmektedir. Sberbank ayrıca, Sberbank CIB ile yatırım bankacılığı, finansal danışmanlık ve global piyasalarda işlem yapma hizmetleri de sunmaktadır. Sberbank, Rusya Merkez Bankası tarafından verilen 1481 no’lu genel bankacılık lisansına sahiptir. Bankanın resmi web siteleri:
www.sberbank.ru , www.sberbank.com

Önceki İçerikBilgi Cup’ın şampiyonları Kadıköy Lisesi ve Özel Gökjet Lisesi oldu…
Sonraki İçerikYılmaz Vural: Ben de cumhurbaşkanı danışmanı olmak istiyorum!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz