UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turunda, Paris Saint-Germain ile Chelsea arasında oynanan maç öncesinde, ırkçı hareketlerde bulunan 3 İngiliz taraftarına süre belirtmeksizin, Stamford Bridge Stadı’na giriş yasağı getirildiği açıklandı.

Chelsea Kulübü’nden yapılan açıklamada, Fransa’nın başkenti Paris’teki metroda yapılan ırkçı hareketlerde yer alan Chelseali taraftarlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, 3 kişinin süre belirtmeksizin Stamford Bridge Stadı’na girmesinin yasaklandığı bildirildi.

Açıklamada, soruşturma sonunda olayla ilgili yeterli bulgu olduğuna kanaat getirildiği takdirde, söz konusu 3 taraftara ömür boyu stada girişi yasağı getirileceği belirtildi.

MORİTANYA ASILLI MÜSLÜMAN ÇIKTI

Moritanya asıllı Fransız vatandaşı olan Süleyman S., İngiliz taraftarların ne dediğini anlayamadığını ama derisinin renginden dolayı hedef alındığını anladığını söyledi.

Daha önce video klibini görmediğini ve olaydan kimseye söz etmediğini belirten Süleyman S., “Çocuklarıma ne diyecektim ki? Babalarının siyah olduğu için metroda itilip kakıldığını mı anlatacaktım?” dedi.

Ancak olayın kamuoyunda duyulması üzerine polise gidecek güveni kendisinde bulduğunu söyleyen Süleyman S., “Bu İngiliz taraftarlar bulunup cezalandırılmalı ve hapse atılmalı. Yaptıkları cezasız kalmamalı” dedi.

Olay üzerine metro istasyonuna ulaştırma hizmetlerine bağlı güvenlik yetkililerinin geldiği, ama sadece bir kavga çıkmadığından emin olmak istediği kaydediliyor.

Londra Eminyet Müdürlüğü de olayın büyük bir ciddiyetle incelendiğini ve olaya karışan Chelsea taraftarlarının kimliklerinin belirlenmesinde Fransız yetkililerine destek olacaklarını açıkladı.

Önceki İçerikBalotelli yine gündem oldu. Topu takımın 2 penaltısının elinden aldı. Gerrard: Yaramazlık yaptı
Sonraki İçerikHagi, fifa.com’a konuştu: Ne Real, ne Barça… Galatasaray bambaşkaydı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz