Aybars Hünalp, Türk sporunda öncü branşlardan birisi haline gelen cimnastiği yazdı:

CİMNASTİK’DE NERELERE NASIL GELDİK? Cimnastikte merhum federasyon başkanları Tahsin Albayrak da Atilla Örsel de iyi dostumdu. Beraber Güneş Gazetesi’nde çalıştığımız Tahsin ağabey ile o kadar çok anı paylaştım ki birgün de onları yazarım.

Aramızdaki samimiyeti belirmek için yazayım belli yaşın üzerindekilerin sokağa çıkması yasak olan Pandami döneminde rahmetli Tahsin Albayrak’ın maaşını kartıyla Ziraat Bankası’ndan çekip evine götürürdüm. Ne yalan söyleyeyim cimnastiğin ülkemizde bu denli gelişeceğini, olimpiyat oyunlarında madalya kazanacağımızı ondan duysam inanmazdım. TEAM PARİBU sponsorluğunda izleyici ile buluşan “Eclipse”filminin galası milli sporcuların katılımıyla önceki akşam Kanyon Paribu Cineverse’de gerçekleşirken aklım ister istemez geçmişe gitti.
O yıllarda devletin Türk sporuna desteği zaten sınırlı. Memur zihniyeti ile sporcu yetiştirilmeye çalışılıyor daha doğrusu yetiştirilir gibi yapılıyor.Özel sektör ise şimdiki gibi değil, bizim çalıştığımız Güneş Gazetesi’nin patronlarından Ahmet Kozanoğlu, kendisini yönetime alan Tahsin Albayrak’ın girişimleriyle kasanın ağzını açıyor. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkemize ilk olimpiyat madalyasını kazandıran Ferhat Arıcan o yıllarda henüz babasının fikrinde bile yoktu. Nereden nereye geldik. Yavaş yavaş ama istikrarlı gelişen cimnastik sporu başkan Suat Çelen ile yüzümüzü güldürür hale geldi. Paribu Kurucusu ve CEO’su Yasin Oral’ın ev sahipliğindeki gecede bulunanlar Eclipse filmini izledikten sonra değişik duygularla salondan ayrıldılar.

Türkiye’deki spor kültürünün geleceğine katkı sağlamak için kurulan Team Paribu ve projeleri hakkında konuşan Paribu Kurucu ve CEO’su Yasin Oral “Eclipse filmini sizlerle buluşturmaktan ötürü mutluyuz. Filmin, izleyicilerine ilham vereceğine inanıyoruz. Team Paribu’nun yola çıkış hikayesinde dile getirdiğimiz üzere en önemli nokta bugünün sporcularına verdiğimiz desteklerle başkalarına da örnek olmak. Yarının sporcularını harekete geçirmek için bugün başarıdan başarıya koşan sporcularımıza destek olmak bizim için çok önemli.” diyerek görüşlerini dile getirdi. Ardından yönetmenler İpek Kent ve Efe Öztezdoğan ile milli sporcular basının sorularını cevapladı.
Yönetmenlerin yanı sıra, filmin başrolündeki milli cimnastikçiler Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Nazlı Savranbaşı, Göksu Üçtaş, Adem Asil ve Team Paribu kadrosunda da yer alan Ahmet Önder, gösterim öncesi moderatör Emirhan Erdoğan’ın sorularını cevapladı. Ardından sporcular ve yönetmenler, filmin çekildiği dönemle ilgili deneyimlerini davetlilerle paylaştı.

Türkiye Milli Cimnastik Takımı’nın tarihi başarılarını ve sporcularının pandemi dönemindeki mücadelesini konu alan “Eclipse” 17-24 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde, 29 farklı şehirdeki Paribu Cineverse’lerde vizyonda olacak. Team Paribu, bu kampanyayla gençleri spora teşvik etmeyi hedefliyor. Kampanya kapsamında, gişelerde kimliklerini ibraz eden öğretmen ve öğrenciler filme davetiye ve ücretsiz orta boy patlamış mısır alacak. Filmin ilham verici hikayesinin daha çok kişiye ulaşması için “Eclipse” filminin bilet fiyatı 29 şehirdeki Paribu Cineverse’lerde 50 TL olacak.

Önceki İçerikMilliler Dev Ekranda, Taraftar Parkta
Sonraki İçerikFenerbahçe, taraftarı için oynayacak… Recep Güngör yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz