Hollanda futbolunun olumsuz bir süreçten geçtiğini düşünen Johan Cruyff, “Hollanda’nın Türkiye karşısındaki futbolu gözlerimizi acıttı” dedi.
Johan Cruyff, Hollanda futbolunda radikal bir değişimin olduğuna inanıyor. Hollanda’nın De Telegraaf gazetesine verdiği demeçte Türkiye maçını değerlendiren Johan Cruyff, “Bir şeyler çok acil şekilde değişmeli. Çünkü bu futbol bizim gözlerimizi acıtıyor” dedi. Cruyff, “Peki Türkiye maçı Hollanda futbolunun gerek millî takım gerekse kulüpler düzeyinde son dönemde yaşadığı düşüşün bir göstergesi mi?” sorusuna şöyle cevap verdi:
“Şu an hiçbir yerde değiliz. Acaba futbolumuz ne zaman alarm verecek, en çok onu merak ediyorum. Ben sorunun sahaya dizilişte olduğunu düşünüyorum. Gerek teknik adamlar, gerekse futbolcular bu anlamda sorunlar yaşıyorlar.”
2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde A Grubu’nda yer alan Hollanda, zirvedeki Çek Cumhuriyeti’nin 6 puan gerisinde ve 3. sırada. Portakallar, geçen cumartesi evinde Türkiye ile oynadığı maçta 1 puanı Sneijder’in uzatma dakikalarında kaydettiği golle kurtarmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here