PyeongChang Kış Olimpiyatlarına 9 gün kala olimpiyatlara katılacak olan sporcularımız Ayşenur Duman, Özlem Çarıkçıoğlu, Serdar Deniz, Ömer Ayçiçek, Hamza Dursun ve Fatih Arda İpcioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar ve Türkiye Kayak Federasyonu Genel Sekreteri Doç. Dr. Necip Fazıl Kishalı’nın da eşlik ettiği sporcularımız, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kendilerini tanıtıp bugüne kadar elde ettikleri başarıları anlattılar. 1 saate yakın süren görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, kış olimpiyatlarında artık sporculardan madalya beklendiğini ve daha çok sporcunun yetişmesini istediğini dile getirdi.

Sporculara da sıkıntılarını ve isteklerini soran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kayakla atlama sporcumuz Fatih Arda İpcioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım, takım sporlarıyla uğraşan sporcular 10 kez milli olduklarında devlete direkt atanabiliyorlar. Ancak bizim gibi ferdi sporlarla uğraşanlar ne yazık ki atanamıyor. Bize bu konuda destek olursanız çok seviniriz; çünkü en büyük sıkıntımız üniversiteden mezun olduktan sonra sporla uğraşırken iş garantimizin olmaması. Bu yüzden pek çok sporcu spor hayatını sonlandırmak zorunda kalıyor” dedi.

İpcioğlu’nun talebine olumlu yanıt veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a dönerek “Bu konuda hemen çalışma başlatalım. Bu önemli bir konu ve sıkıntı neyse çözümünü bulup çözelim” dedikten sonra sporculara dönerek “Size sözüm olsun, bu iş en kısa sürede hallolacak. Olmazsa ben buradayım” diyerek sporcularımızı mutlu etti.

Sporcularımızla tek tek sohbet edip ülkemizi gururlandırmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görüşmenin sonunda da sporcularımıza İPhone 8 hediye etti.

Önceki İçerikNTV Spor’un kaderi belli oldu! Yuvaya dönüyor…
Sonraki İçerikAykut Kocaman’dan şok çıkış: Bizim hakemleri de yenecek gücümüz yok!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz