Paylaş

TESTININ IÇİNDEKİ BOŞLUK

Ampute Milli Takımımızın salı akşamı oynadığı final maçını meslek büyüğümüz Faik Gürses ile birlikte mutluluktan ağlayarak izledik.TFF’nin Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ile dün konuşup tebrik ettim.Gürsoy “Çamurla bir testi yaparsın icindeki boşluktur onu yararlı kılan “dedi.Ülkemizin tarihinin son 25 senesinin bir yansıması olan ampute milli takımında TFF ve Turkcell ele ele vererek testinin içini doldurmuş anlaşılan. 18 ay önce TFF”nin Bedensel Engelliler Federasyonuna garantör olmasıyla alınan bu organizasyonda elde edilen sampiyonluk gercekten çok anlamlı.Bu arada Beşiktaş Baskani Fikret Orman hic bir yerden emir ya da rica gelmeden final maçı icin stadi vermiş . Orman ampute takım kaptanı Barış Telli’nin bu stadda oynama istegini duyunca olur vermis.Alkislarimizi Ormana gönderiyoruz. Ampute Sampiyonasi icin vaktiyle Riva için okey veren ve hasta hasta onları ziyaret eden Fatih Terim’den TFF Baskani Yildirim Demirören ile Cengiz Zulfikaroglu ‘na destek veren herkesi kutlamak lazim.Bu arada Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ismail Bütün de sampiyonluk kazanılması da 200.000 Tl prim verileceğini açıklayarak büyük jest yapti..

DEMIR ADAM

80’li yıllarda Ingiltere’de demirlady lakapli basbakan Thatcher vardi. Simdi ise demir adam anlamında Ironman yarışlari var.Ironman yarışlarında sırasıyla sporcular yüzme bisiklet ve koşuda ter döküyor. Dunyada her sene 100’e yakın yarış yapılıyor. 150 bin triatloncu diyar diyar dolaşıyor. Cuma günü baslayacak Gloria Ironman’a katılacak yarışmacilara basarilar dilerken bu yarışmanın ülkemizde olmasını sağlayan elif özdemir’i tebrik ediyoruz.

TuRUN TARIHI YANLIŞ MI?

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunu yaklaşık 10 yıldır izliyorum.Tur Türk bisikletinden cok Türk turizmine katki sağlıyor. EUROSPORT yayınları sayesinde turu izleyen ertesi ay bavulunu alip ülkemize geliyordu.Lakin bu sene tur nisan.mayid yetine ekimde olunca kışın turizme fayda sağlamayacak. ilk etapta 40 kilometre bisiklete binen baskan Erol Büyükbakirci”nin bj konuya seneye el atmasını diliyoruz.

THY GOLF

Söz turizmden açılmışken önümüzdeki ay Belek’de yapılacak Turkish Airlines Open şimdiden konuşulmaya başlandı.Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Agaoglu bu yıl da şöhretleri toplamış. Olimpiyat yıldızlarının gelecek olması simdiden Antalya seferlerini doldurmuş. THY ve Golf Federasyonunu kutluyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here