Medyanın Demirören’le imtihanı!

Demirören Ailesi’nin Türk medyasının büyük kısmını eline geçirmesinin ardından gazete ve televizyonlarda da büyük bir sınav başladı.

 


Aydın Doğan’ın elindeki Hürriyet, Posta, Kanal D, Fanatik ve CNN Türk gibi Türkiye’nin önemli kanal ve gazetelerinin Demirören Grubu’na katılması sonrası oldukça dikkat çeken bir durum yaşandı.

Beşiktaş Kulübü’nün Yıldırım Demirören için yaptığı ihraç talebi, büyük bir medya gücü haline gelen Demirören Grubu gazetelerinde görmezden gelindi. Doğan’dan Demirörenlere geçen Fanatik Gazetesi dışında grup içindeki hiçbir gazete bu önemli gelişme için tek satır yazı kaleme alamadı.

‘BAKALIM NASIL GÖRECEKLER?’

‘Bakalım Demirören Grubu gazeteleri Beşiktaş’ın, Yıldırım Demirören’i kulüpten ihraç talebini nasıl görecek? Bir yanda haber, bir yanda patron’ şeklinde bir tweet atan İzzet Çapa da bugün bu durum için oldukça dikkat çeken ifadeler kullandı.

O gazete dışında kimse tek satır yazamadı! Medyanın Demirören'le imtihanı!

Çapa’nın yazısında şu kısımlar öne çıktı:

Sabah ilk iş olarak kahvemi içerken spor sayfalarını açtım.

Demirören Grubu gazetelerinden Fanatik’in müdürü Necil Ülgen patrona “Yayıncılığıma karıştırmam” sözünün arkasında durmuş ve ihraç talebini, hem de birinci sayfadan vermiş.

TEK SATIR YAZI KOYULMADI

Mehmet Aslan’ın yönettiği Hürriyet, İbrahim Seten’in idaresindeki Vatan, Tayfun Bayındır’ın idare ettiği Milliyet ve Can Uyguç’un Posta’sında ise Yıldırım Demirören’i ihraç talebi ile ilgili tek satır yok.

Demek ki yılların gazetecisi Necil Ülgen, gazetesi Fanatik’te haberin hakkını, Demirören’in diğer spor müdürleri ise ‘patronun hakkını’ vermiş.

SABAH DA SANSÜRLEDİ

Öte yandan Habertürk ihraç haberini görürken, ne hikmetse Sabah’ın sayfalarında da yer verilmemiş. Gördüğünüz gibi tek bir haber bile, ki federasyon başkanının yıllarca yönettiği kulüpten ihracının istenmesi buz gibi haberdir, güzide Türk spor basının fotoğrafını ortaya koyuyor.

Bundan sonrasının yorumu sizin…

Beşiktaş’ta kimlerin ihraç edilmesi istendi?

Beşiktaş Divan Kurulu üyelerinin kulüpten ihraç edilmesi için dilekçe verdiği isimler şöyle:

Yıldırım Demirören, Hüsnü Güreli, Cengiz Zülfikaroğlu, Alaattin Aykaç, Mete Düren, Erhan Kamışlı.

Önceki İçerikTurkcell Sesi Görenler Ligi başlıyor
Sonraki İçerikHürriyet’te Fikret Bila istifa etti. Yerine, Vahap Munyar geldi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz