DHA’da tenkisat başladı… Bazı bürolar da kapatılıyor…

Doğan Haber Ajansı Genel Müdürü Uğur Cebeci geçtiğimiz ay kurumla ilişkisini kesmiş ve yerine Rıfat Akkaya getirilmişti. Yollar ayrıldıktan sonra kulislerde Cebeci’nin görevden alındığı ve gerekçe olarak da “gençleştirme operasyonu” dendiği iddia edilmişti. Cebeci ise kuruluşundan bu yana başında bulunduğu DHA’dan ayrılışıyla ilgili bu iddiaları yalanlamış, “Kendi isteğimle ayrıldım” demişti.

GENİŞ ÇAPLI TENKİSAT

Ancak bayramın hemen ardından DHA’da geniş çaplı bir tenkisat başlatıldı. Yönetim, emekli olmasına rağmen çalışmaya devam eden bir çok isimle yolları ayırmaya başladı. Tenkisatta DHA’nın uzun süredir spor müdürlüğünü yapan Faik Gürses de işten çıkarıldı. Gürses’e perşembe günü alınan karar tebliğ edildi. Ajans yönetiminin yolları ayrılan tüm personel için pazartesi günü bir veda etkinliği düzenleyeceği, verdikleri emek için teşekkür plaketi verip veda pastası keseceği öğrenildi. DHA spor müdürlüğüne de Faik Gürses’in yardımcılığını yapan Uğur Demirkırdı’nın getirilmesinin beklendiği öğrenildi.

BAZI BÜROLAR KAPANIYOR

1999 yılında Hürriyet Haber Ajansı ile Milliyet Haber Ajansı’nın birleşmesi ile kurulan DHA’nın Türkiye çapında 34 bürosu bulunuyor. Ancak yönetim, ‘küçğlme’ stratejisi kapsamında verimli görmediği, Şanlıurfa, Elazığ gibi bazı büroları kapatması da bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here