“TRT Kurdi Bölgede Futbolun Gelişmesine Katkı Sunuyor”

Van Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hasan Erkin Şimşir, 2.Lig,3.Lig ve BAL maçlarını canlı yayınlayan TRT Kurdi’nin hem bölgede hem Türkiye’de futbolun gelişmesine ciddi katkı sunduğunu söyledi. Şimşir,”Canlı maç yayınlarının takımımızın başarısında önemli bir payı olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu güzel yayınlar önümüzdeki dönemlerde artarak devam eder” dedi.
3.Lig’e yükselen Ağrıspor’un teknik direktörü Seyithan Özdaş da TRT Kurdi’nin alt liglerdeki maçları canlı yayınlamasının büyük bir hizmet olduğunu dile getirdi.
Şampiyonluk İçin Kenetlendi
3.Lig 2.Grup Play-Off finalinde 24 Mayıs Cuma günü Ankara’da Esenler Erokspor’la karşılaşacak olan Van Büyükşehir Belediyespor’da teknik direktör Hasan Erkin Şimşir, TRT Kurdi’de yayınlanan Dema Futbolê programına önemli açıklamalarda bulundu. Sezon içerisinde yaşadıkları zorluklara rağmen pes etmeyerek bu aşamaya geldiklerini belirten Şimşir,”Zor süreçlerden geçerek bu aşamaya geldik. Yaşadığımız krizleri el ele vererek ve kenetlenerek aşmasını bildik. Son 9 maçta 8 galibiyet ve 1 beraberlik aldık. Bu da takım ruhunu yakaladığımızı gösteriyor. Şimdi önümüzde final maçı var. Taraftar,takım,yönetim ve bizler kenetlenmiş durumdayız. Tabi ki zor maç olacak,sonuçta final. Ama biz kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.


“Maç Yayınları Futbola Büyük Hizmettir”
TRT Kurdi’nin bu sezon bir çok maçlarını canlı yayınladığını belirten Şimşir, bu yayınların takımın başarısında önemli bir etken olduğunu kaydetti. Şimşir,”TRT Kurdi’ye bu güzel yayınlar için teşekkür ediyoruz. Bir çok maçımızı canlı yayınladı,taraftarlarımızın ve sporseverlerin bizi izlemesini,tanımasını sağladı. Maç yayınları futbolculardan hakemlere kadar herkes için faydalı oluyor. Biz takım olarak bundan çok memnun kaldık,taraftarlarımız da bir hayli memnun. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İnşallah bu güzel yayınlar önümüzdeki dönemlerde artarak devam eder. Türk futbolunun ve bölgenin buna ihtiyacı var” şeklinde konuştu.
“Alt Liglerin Sesi Oluyor”
3.Lig’e yükselen Ağrıspor’un teknik direktörü Seyithan Özdaş da TRT Kurdi’nin alt liglerdeki maçları canlı yayınlamasının büyük bir hizmet olduğunu dile getirdi. Özdaş,”İnsanlar alt liglerde neler oluyor,buradaki futbol kalitesi nasıl bilmiyor. Bu yayınlar sayesinde hem alt liglerin hem de şehirlerin ve takımların tanıtımı oluyor. İki final maçımız da canlı yayınlandı. Takımımızın motivasyonuna çok ciddi katkısı oldu. Dünyanın her yerinde yaşayan taraftarlar bu kaliteli yayınlar sayesinde takımlarını izledi. Futbola büyük hizmet sunan TRT Kurdi’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here