“Dostluk İçin Futbol Çevrimiçi Dünya Şampiyonası” F4F World Çevrimiçi Platformda sonraki tura giriyor 

(Moskova, 22 Nisan): “Dostluk İçin Futbol Çevrimiçi Dünya Şampiyonası” (eF4F) Mayıs sonunda ikinci turuna giriyor. Bu kez 211 ülke temsil ediliyor.

Gazprom’un Dostluk İçin Futbol (F4F) çocuk projesinin en önemli olayları bu yıl pandemiden dolayı dijital formatta gerçekleşiyor. “Dostluk İçin Futbol Çevrimiçi Dünya Şampiyonası” (eF4F) 2021 yine F4F için özel geliştirilmiş çoklu oyunculu simülatörü “Football for Friendship World” (F4F World) üzerinden oynanıyor. Her takım altı oyuncudan oluşuyor. Bir maç 2 x 3 dakika sürüyor. 

19 Nisan tarihinden beri tüm dünyadaki futbol akademileri, 12-14 yaş arası kızları ve erkekleri oyuncu olarak seçmeye davet edildi. “Dostluk İçin Futbol Çevrimiçi Dünya Şampiyonası” (eF4F) 27 ile 29 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. 

“Dostluk İçin Futbol Çevrimiçi Dünya Şampiyonası” 2020’nin kazananı, aralarında Letonya’dan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden ve Türkiye’den oyuncuların yer aldığı “Granül Semender” takımı oldu. F4F’nin sekizinci sezonunun kapanış etkinlikleri çerçevesinde, görüntülü bir futbol buluşmasında en çok katılımcıya sahip yeni bir GUINNESS WORLD RECORDS™ rekoru kırıldı. 

“F4F World”, Aralık 2020’den beri eF4F dışında da, 27 farklı dilde ücretsiz olarak tüm ilgi duyanların hizmetine sunuluyor. Ön planda ise F4F’nin dokuz değeri yer alıyor: Dostluk, eşitlik, adalet, sağlık, barış, fedakârlık, zafer, gelenekler ve onur. Oyun MS Windows, Apple MacOS, Android ve iOS için mevcuttur. “F4F World” DataArt şirketi tarafından geliştirildi. 

Andrey Trusov, Data Art: “F4F’nin geliştirilmesi için katkıda bulunmak çok ilginç ve motive ediciydi. Çocuklar için, dostluk, adalet ve barış gibi değerleri de yayan böyle bir yarışmanın olması benim için yeni bir tecrübeydi.” 

Dostluk İçin Futbol hakkında

F4F, 2013 yılından beri var. Gazprom tarafından organize edilip UEFF, FIFA ve UNO tarafından destekleniyor. Geçtiğimiz sekiz oyun sezonunda 211 ülkeden ve bölgeden yaklaşık 15000 çocuk ve genç programa katıldı. Dostluk İçin Futbol, 2020 yılında özel geliştirilmiş bir dijital platformda, çevrimiçi formatta gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here