Spor basınının duayeni Fehmi Özgüler, Türk futbolunu yorumladı:

Sevgili dostlarım. Yeni sezondan beklediklerini sizinle paylaşmak istiyorum. İlk önce yöneticilerden başlamak istiyorum. Benim bildiğin yönetime talip olacak olan başkan ve yöneticilerinin maddi sorunu olmaması gerekir. Maddi sorunu olan kim yönetici olmak istiyorsa, bilin ki kulüplerden nemalanmak istiyorlardır. Bunun sonunda kulüplerimiz iflas ediyor. Taze örnek vermemiz gerekirse, Mersin İdmanyurdu, Gaziantepspor ve Orduspor’u örnek gösterebiliriz. Rahmetli Süleyman Seba, Rahmetli Güven Sazak, Rahmetli Metin Aşık, Rahmetli Müslim Bağcı, Rahmetli Prof. Dr. Ali Uras, Rahmetli Özhan Canaydın, Rahmetli Pof. Ali Tanrıyar, Rahmetli Hakkı Yeten, M.Ali Yılmaz gibi örnek isimlerin kulüplere sahip çıkmalarını bekliyorum.
Amiogolara gelmek istiyorum. Yıllarca kulüplerin sırtından geçinen bu kişileri saf dışı edilmeleri gerekir. Tabii ki renk aşkı için savaşım edenlere bir sözüm yok.
İşi düştüğünde gazeteci ağabeylerini her gün arayan ve daha sonra basın tribünündeki ağabeylerini orta parmak işareti yapan futbolcuları istemiyorum. Hakemleri aldatarak rakiplerini oyundan attırmak için şov yapanları istemiyorum. Uçakta gazeteci ağabeylerinin boynunu sıkan futbolcuları istemiyorum. Üzerine yavaş yavaş gelen topu poposuyla stop ederek, rakip takım arkadaşını aşağılayan kalecileri görmek istemiyorum. Köpek taklidi yapan oyuncuları istemiyorum. Sahaya rakiplerini sakatlamak için çıkanları istemiyorum.
Şike yapanların safdışı edilmelerini bekliyorum. Az kalsın teknik direktörleri unutuyorum. Kıçı-başı oynayan, arkadaşlarının yerinde gözü olan ve siyasi güç ile ayakta duran teknik direktörlerin silinmesini bekliyorum.

Hakemlere de söylenecek sözlerim var. Eyyamcıları teker teker saptanarak, temizlenmelerini bekliyorum. Hem de en üsten başlanarak. Bana say deseler bir çırpıda 10 kişi sayarım.

Yalan haber yapan gazetecilerin kendine çekin düzen vermesi gerekir.

Benim şimdi bunlar aklıma geldi de sıraladım. Ve…

Yaşamak, hele hele bu ortamda sağlıklı bir biçimde yaşamak çok önemli. Dışarıya çıktığımızda maskemizi takalım ve 1,5 metrelik mesafeden asla ödün vermeyelim.

FEHMİ ÖZGÜLER’İN FUTBOLMEDYA YOUTUBE KANALINDAKİ SÖYLEŞİSİ İÇİN👇
‪https://youtu.be/E8Aznc8vVpQ‬

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here