Dünya Güzeli unvanlı spor spikeri Habertürk’le yollarını ayırdı…

 

“Hedefim BBC’de çalışmak!”

 

Kübra Hera Arslan spor spikerleri arasında güzelliği ve fiziğiyle en dikkat çeken isimlerin başında geliyor. Altı yıldan beri spor haberleri sunan Arslan’ın hedefleri büyük, güzel sunucu dünyaya açılmayı planlıyor ve BBC’de çalışmayı hedefliyor.

Hakkınızda internette pek fazla bilgi yok desem neler söylemek istersiniz?

İran asıllıyım ve Malatyalıyım. 1990 doğumluyum. 2009 yılında Miss Imagine The Beauty Of Turkey yarışmasında ikinci oldum. Sonra onun yurt dışı ayağı olan kainat yarışmasında da ikinci seçildim. Yarışmadan sonra abim Harun Muslu Fox TV’de spor müdür yardımcılığı yaparken bir gün beni aradı ve “Hadi kalk artık spikersin” dedi.

Hiç eğitim almamıştım o zamana kadar, çok heyecanlandım ve hızlandırılmış bir şekilde diksiyon dersleri aldım. Sonucunda Fox TV’de işe başladım. Ardından TRT Spor’da, Sporun Zarif Yüzü diye bir program yaptım. Rıdvan Dilmen sayesinde NTV Spor’a girdim.

6 ay orada çalıştım. Birçok spor kanalında çalıştım aslında ama sanırım fark edilmemiş olmamdan dolayı bilinmiyorum. Son olarak TV EM ve Habertürk’te spor haberlerini sundum. Habertük ile yollarımızı birkaç gün önce ayırdık.

Biraz kadın olmanın zorluklarını yaşadım. Ama başka bir kanalla görüşmelerim devam ediyor. Anlaşmak üzereyim. Kısa bir süre sonra tekrar ekranda olmaya hazırlanıyorum.

kubra-hera-arslan-kadin-dedigin-kivrimli-olmali-1628006Hep spor programı mı sunmak istiyorsunuz?

Bugüne dek hep spor programı teklifleri geldi. Çalıştığım hiçbir işe kendim başvurmadım. Hep bana teklif geldi. Ne mutlu ki böyle bir şansım oldu. Sanırım bana hep sporu yakıştırdılar.

Açıkçası spor programı sunmak dışında bir hedefim yok. Yolumdan sapmak istemiyorum. Oyunculuk veya şarkıcılık gibi teklifleri değerlendirmeyi düşünmüyorum. Kariyerime sunuculukla devam edeceğim.

Neden oyunculuk tekliflerini geri çeviriyorsunuz?

Şükrü Avşar bana bir dizisinde başrol teklif etti. Görüşmeye bile gitmedim. O kadar isteksizim bu konuda. Herkesin yeteneği olduğu işi yapması taraftarıyım. Oyunculuğa yeteneğim olduğunu düşünmüyorum.

Sırf güzelim diye beni ekranda oyuncu gibi görmelerini istemiyorum. Gerçekten bu işi aşkla yapmam lazım. Spor spikerliğini severek yaptığım için bu işte kendimi başarılı görüyorum ve bu da beni çok tatmin ediyor.

Sporla aranız nasıl?

Profesyonel anlamda 6 yıl jimnastik bale yapıyordum. Geçirdiğim bir sakatlık sonucu bırakmak zorunda kaldım. Dizimden ameliyat oldum. Spor kökenli biriyim.

Çocukluğumdan beri hep sporla ilgilendim. Spora olan bu ilgim spiker olduktan sonra oluşmadı. Rahmetli babam Galatasaraylıydı bu yüzden futbolu ilgiyle izlerdik. Bizi bu aşkla büyüttü ve bu bende hobi oldu. Karşıma böyle iş fırsatları çıkınca hobim işe dönüştü.

kubra-hera-arslan-kadin-dedigin-kivrimli-olmali-1628024
“Keşke oyunculuğu seçseydim daha çok tanınırdım” diyor musunuz?

Mütevazi olamayacağım her zaman hedefleri yüksek olan biriyim. Eğer oyunculuğu seçseydim Türkiye’de değil şu an dünyada tanınıyor olacaktım. Ama birkaç sene sonra olduğum yerden daha ileride olacağım.

Hedefim Türkiye’de değil BBC’de çalışmak. Dünyaya açılmak istiyorum. İnsanlar sadece beni dış görünüşüme bakarak güzel ve seksi bir kadın olarak değerlendiriyor. Ama beni tanıdıklarında ne kadar eğlenceli ve sıcak biri olduğumu görüyorlar. Bu yönümü keşfeden insanlar program konusunda farklı teklifler ileride sunabilir ve bende bunları değerlendirebilirim.

Özel hayatınız ne durumda?

Eski kafaları yaşayan biriyim. Hayatımda biri olsun, her şeyi onunla yaşayayım, çocuğum olsun istiyorum. İleride evlendiğimde işimi yapmaya devam edeceğimi biliyorum. Ona göre bir eş istiyorum. Kariyerime destek olan, beni anlayan bir eşim olursa daha da güzel olur. Önemli olan benim ondan etkilenmem ve aşık olmam. Çünkü ben zor aşık olanlardanım. Ama olduğum zamanda zor vazgeçerim.

Yurtdışı için ileriye dönük ne gibi atımlar atıyorsunuz?

Henüz netleştirmedik ama dünyaca ünlü bir kozmetik markası Türkiye yüzü olmamı istedi. Şu an onların teklifini değerlendiriyorum. Bir şekilde yurt dışına açılmış olacağım ama asıl kendi mesleğimle açılmak isterim.

kubra-hera-arslan-kadin-dedigin-kivrimli-olmali-1628072Böyle bir fiziği nasıl elde ettiniz?

Haftanın dört günü fitness ve bisiklet yapıyorum. Çünkü kadınlarda erkeksi görüntüden hiç hoşlanmam. Kadın kaslı olmak yerine daha narin ve zarif olmalı. Bu yüzden kol ve kalça gibi bölgesel çalışmalar yapıyorum. Kadınsı kıvrımların korunması gerektiğini düşünüyorum.

Haftada dört gün egzersiz yaparak form tutuyorum.

Squat ile kalça basen bölgesini sıkılaştırıp çekici bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Squat yaparsanız, poponuz daha yuvarlak ve dolgun bir hale geliyor. Yağ oranınız düşmeye başladığı için biraz da ufalır. (gazetevatan)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here