Galatasaray’da ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen Divan Kurulu Haziran Ayı Olağan Toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılında başarılı olmayı hedeflediklerini açıklayan Başkan Dursun Özbek, bu hedef doğrultusunda transfer çalışmalarına başladıklarını duyurdu.

Taraftarlardan ilgi beklediklerini kaydeden Başkan Özbek, “Bu göreve layık olmak için arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. Seçim dönemi Galatasaray’ın özlediği gibi şölen, bayram havasında geçti. Bunun için de değerli kardeşim Eşref Bey’e de teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın özlediği şekilde bir seçim yarışı oldu. Mazbatayı aldıktan sonra hemen işe koyulduk. İlk işimiz Anıtkabir’de, Cumhuriyetimizin kurucusu değerli büyüğümüz, önderimizi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyarete gittik. Manevi huzurunda 100. yıla yakışır şekilde başarılı bir sezon geçireceğimizin sözünü verdik. Kurullarımız var. Bu kurullarımızı ziyaret ettik.

ÇOK GÜZEL BİR TAKIM KURACAĞIZ

Futbol için özellikle 100. yılda müthiş bir rekabet var. Türkiye’de her kulüp 100. yılın önemine binaen şampiyon olmak için elinden geleni yapıyor, transferlerini yapıyor. Biz de yeni bir ekibiz. Futbolu tepeden dizayn etmek için öncellikle daha önce çalıştığım, Cenk kardeşimle sözleşme yaptık. Futbol direktörü olarak onu kulübe getirdik. Amacımız 100. yılda, 100. yıla yakışır şekilde mücadele etmek ve başarı kazanmak üzere hazırlıyoruz. Bu konuda eksiklerimiz var. Eksiklerimizi gidermek için transferlerimize başlıyoruz. Seçim öncesinden beri çalışmalarımız vardı. Elimizden geleni yapacağız, hiç endişe etmeyin. Çok güzel bir takım kuracağız. Kombineler satışa çıktı. Localarımız var. İlginizi bekliyoruz. Ekonomik koşulların böyle olduğu dönemde sizin ilginizin çok büyük önemi var” diye konuştu.

“GALATASARAY ADASI ESKİSİ GİBİ DOKUNULABİLİR BİR YER OLMAKTAN ÇIKIYOR”

Galatasaray Adası’na yaptıkları katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Başkan Özbek, Ada’yı dokunulabilir bir yer olmaktan çıkaracaklarını vurgulayarak “Hemen işe başladık. Oradaki yapıyı tekrar vücuda getirmek lazım. Adada bizim 1 parselimiz var. Ada 4 parsel. Diğer 3 parsel Milli Emlak’a ait. İlk temas ettiğim yer Milli Emlak’a oldu. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 1-2 gün sonra söz konusu Milli Emlak’a ait parsellerin 30 yıllığına Galatasaray’a irtifak olması için sözleşmeleri hazırlanıyor. Hepinize müjdeli haberi vereceğim. Galatasaray Adası eskisi gibi dokunulabilir bir yer olmaktan çıkıyor. Ben konuda büyük destek veren Cumhurbaşkanımıza ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür gönderiyorum” şeklinde konuştu.

“BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASINDAN ÇIKACAĞIZ”

Galatasaray’ı, Bankalar Birliği anlaşmasından çıkaracağını belirten Başkan Özbek, mali bağımsızlığın önemine de vurgu yaparak açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

“Dün Ziraat Bankası’nı ziyaret ettim. Genel müdüre, ‘Ben ve arkadaşlarım kararlıyız. Biz, sizle yapılan yapılandırma anlaşmasından çıkmak istiyoruz’ dedim. ‘Nasıl çıkacaksınız’ dedi. Anlattık, şu projemiz var, zamanlaması böyle diye. Türk Lirası referans faizi var, Merkez Bankası’nın açıkladığı. Bu referans faizi sabit faiz değil. Bugünün koşullarında düşük gözükebilir. Ama böyle yüksek enflasyonun seyrettiği yerde bir yere geldiği zaman bunun katlanması, 2-3 kata çıkması mümkün.

Düşük faizle dediğiniz zaman bile senede 400 milyon TL faiz ödüyoruz. Arkadaşlarımla beraber çok kararlıyım. Ben bu hesabı kapatacağım. Bu parayı Ziraat Bankası ve Denizbank’a ödeyeceğim ve bu anlaşmadan çıkacağım. Bağımsızlık kelimesinin tam anlamı burada yatıyor. Bütün harcamalar Bankalar Birliği konsorsiyumun yetkilileri tarafından yapıyor. Kendi inisiyatifinizle bir hareketiniz yok. Bu tavır, davranış biçimi içinize siniyor mu? Dolayısıyla söz verdiğim gibi projelerimizle beraber buradan çıkmak kolay. Tabloları açıklanmıştır. İlgili genel kurul yapacağız. Orada da göreceksiniz. Bu prangadan kurtulmak son derece olası”

Önceki İçerikBaşakşehir’de Tolga Ciğerci ile yollar ayrıldı
Sonraki İçerikFenerbahçe’nin Dinamo Kiev ile deplasmanda karşılaşacağı ülke belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz