Yunan basını, Dzeko’nun, Türk bayrağını seyirciye göstermesini manşetlere taşıdı!

Gazzetta: “Bosnalı oyuncu, Türklerin takdirini kazanmak için farklı bir yol buldu. Türk bayrağını gösteren tek kişi Dzeko değildi. Zira İrfan Can Kahveci de skoru 3-2 yaptıktan sonra benzer bir davranışta bulundu.”

Metrosport: “Dzeko, lehine faul isterken Pire seyircisi tarafından yuhalandı ve sonrasında Olympiakos taraftarlarına meydan okurcasına Türk bayrağını göstererek karşılık verdi! Normal olarak komşuda tecrübeli forvet idol haline getirildi ancak UEFA, tepkilere neden olan konuyu ele alıp onu cezalandırmalıdır.”

SDNA: “Dzeko, Olympiakos ile oynanan maçta değerine ve deneyimine yakışmayan bir meydan okumada bulundu. Dzeko, her zamanki gibi kendini spot ışıklarının altında buldu. Inter ve Manchester City’nin eski yıldızı, kariyerine göre kabul edilemeyecek şekilde bir tepki gösterdi.”

Sportdog: “Dzeko, 34. dakikada düdük çalınmayan pozisyonun faul olduğunu iddia ederek hakeme itirazlarda bulunduğu için yuhalandı. Sonrasında formasındaki Türk bayrağını işaret ederek yuhalanmaların daha da artmasına neden oldu. Yıldız oyuncu, bu hamlesiyle Türkiye’de idol haline geldi. Hatta sosyal medyada hükümetten Dzeko’nun Türk vatandaşlığına geçmesini isteyen çok sayıda Türk vardı”


Önceki İçerikHatadan dönüş! Bülent Tuncay’dan Olympiakos- Fenerbahçe yorumu
Sonraki İçerikTFF’den yabancı VAR hakemi kararı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz