Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği ve Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi işbirliği ile 25-27 Eylül 2020 tarihleri arasında çevrimiçi ortamda V. Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi gerçekleşecektir. Kongremizin teması “Psikolojik Sağlamlık ve Toparlanma” olarak belirlenmiştir.
Kongremizde birçok sporcuya başta A Milli Futbol Takımına, futbol ve basketbol kulüplerine ve olimpik sporculara psikolojik performans danışmanlığı ( mentorluk) yapmış olan Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği Kurucu Başkanı, Prof.Dr. Turgay BİÇER’ in çok değerli deneyimlerini aktardığı konuşmasının yanısıra, Avrupa Spor Psikolojisi Derneği Başkanı Prof.Dr. Markus RAAB ve İngiltere’ nin önde gelen üniversitelerinden Loughborough Üniversitesi’nden Prof.Dr. David Fletcher davetli konuşmacı olarak kongrede yer alacaklardır. Sporcuların performansını arttırma konusundan psikoloji alanında uygulamalar yapan Michala Bednarikova (Slovakya) ve Annemieke Griffin-Zijerveld (Amerika Birleşik Devletleri) kongre katılımcıları ile değerli deneyimlerini paylaşacaklardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde Spor ve Egzersiz Psikolojisi alanında uygulamalı olarak laboratuvar araştırmaları yapan Doç.Dr. Selen Razon ve Doç.Dr. Lindsey Keenan deneyimlerini kongre katılımcılarıyla paylaşacaklardır. Doç.Dr. Cengiz KARAGÖZOĞLU spor psikolojisinde profesyonel yaklaşım konusunda bilgilendirme yapacak; Dr.Öğretim Üyesi Çiğdem ÖNER ise egzersiz ve zihinsel sağlık konusunda uygulamalı olarak farkındalık çalışması ile egzersiz psikolojisi perspektifinden kongre katılımcılarına katkı sağlayacaktır.

V. Uluslararası Egzersiz ve Spor Psikolojisi Kongresi’nde egzersiz ve spor psikolojisi alanında bilimsel çalışmalar ve uygulamalar yapan bireylere katkı sağlandığı gibi, spor ve egzersiz ortamında sporcu, antrenör, yönetici ve aile gibi sporun diğer paydaşların sorunlarının dile geldiği herkesin katılımına açık olan paneller düzenlenecektir.

Kongre web sayfası: esp2020kongre.com

İletişim:
Gözde Ersöz

KOnger Genel Sekreteri 05334560681

Önceki İçerikTSYD sporcusu Kaan Köse, Tennis Europa’ya katılacak
Sonraki İçerikSüper Lig’de kahve keyfi! Mahmood Coffee, Gaziantep, Kayseri, Konya ve Ankaragücü’nün forma sponsoru oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz