İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu sabah düzenlediği toplantıyla İBB’nin yönetim kadrosunu ve belediyenin iştirak müdürlerini açıkladı. İmamoğlu İBB’deki genel sekreter ve yardımcıları, danışmanlar, 21 iştirakteki isimleri kamuoyuyla paylaştı.

Ekrem İmamoğlu’nun açıkladığı isimler şöyle:

İBB Genel Sekreteri: Yavuz Erkut

İBB Genel Sekreter Yardımcıları: Şengül Altan Arslan, Yeşim Meltem Şişli, İbrahim Orhan Emir, Mehmet Çakılcıoğlu, Murat Kalkanlı, Murat Yazıcı, Turgut Tuncay Önbilgin

İBB Başkan Danışmanları: Murat Ongun, Ertan Yıldız, Yiğit Oğuz Duman.

İETT Genel Müdürü: Ahmet Bağış

BELBİM A.Ş: Yücel Karadeniz

BELTUR A.Ş: Ömer Güçlü Şeneler

BİMTAŞ A.Ş.: Nazım Akkoyunlu

Boğaziçi Yönetim A.Ş.: Ethem Pişkin

Enerji A.Ş.: Aslan Değirmenci

İSTAÇ A.Ş.: Mustafa Canlı

İstgüven: Ahmet Can Buğday

İSTON A.Ş.: Ziya Gökmen Togay

İsttelkom: Nihat Narin

KİPTAŞ A.Ş.: Ali Kurt

Kültür A.Ş.: Serdal Taşkın

Medya A.Ş: İpek Elif Atayman

Halk Ekmek A.Ş.: Salih Bekaroğlu

Hamidiye A.Ş: Sertaç Nişli

Güvensu: Sertaç Nişli

İSBAK A.Ş.: Bahaddin Yetkin

İSFALT A.Ş.: Burak Sırali

İSPARK A.Ş.: Murat Çakır

İSPER A.Ş.: Banu Saraçlar

Spor A.Ş.: İzzet Renay Onur

Şehir Hatları A.Ş.: Sinem Dedetaş

UGETAM: İbrahim Edin

İ. RENAY ONUR KİMDİR?

1973 doğumlu Onur, ODTÜ Makina Mühendisliği mezunu. Yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi’nde yaptı.

Finans ve İş Geliştirme alanlarında farklı sektörlerde 18 yıl yöneticilik yapmıştır. Kişisel Gelişim Eğitmenidir. Uzun mesafe koşucusudur. Türkiye’nin en iyi üç yardımseverlik koşucusundan birisidir. 2006-2016 yılları arasında iyilik peşinde koşarak 1.000’ü aşkın kişiden 400.000 TL bağış toplamıştır.

Profesyonel kariyerinin yanı sıra, spor aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına (STK) kaynak yaratmayı hedefleyen yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olan ADIM ADIM’ın kurucularındandır. Kuruluşundan bu yana gönüllü koşuculara ve STK’lara kaynak yaratma koçluğu yapmaktadır. Adım Adım 30 STK’ya yılda 8 milyon TL’yi aşkın kaynak yaratılmasını sağlayan bir platform olmuştur.

Adım Adım projesi ile Türkiye’de bireysel bağışçılığı geliştiren, bireyler ve STK’lar arasındaki kopukluğu gideren özgün bir model geliştirdiği için 2014 yılında dünyada bugüne kadar 3500 kişinin kabul edildiği ilk ve en geniş sosyal girişimcilik ağı Ashoka tarafından Ashoka Fellow olarak seçilmiştir.

2016 yılında kurulan Açık Açık Derneği’nin kurucularındandır. Açık Açık, Türkiye’de, bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflar ile bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir platformdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here