Eski AK Parti milletvekili firari FETÖ’cü Hakan Şükür, Youtube kanalından yaptığı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şükür, Fenerbahçe’nin teknik direktörü Emre Belözoğlu için “Emre Belözoğlu benim çok daha ötemde suçlanması gereken birisidir” dedi.


Firari FETÖ’cü Hakan Şükür, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım ve eski futbolcu Ümit Özat’ın FETÖ açıklamalarını değerlendirdi. Şükür, Fenerbahçe Teknik Direktörü Emre Belözoğlu’yla ilgili “Emre Belözoğlu bugün benim çok daha ötemde suçlanması gereken bir isim” ifadelerini kullandı. Şükür, Belözoğlu’nun “kesinlikle bir suçu olmadığını” söyleyerek, “Devlet mekanizmalarının ‘kandırıldım’ deyip işin içinden çıktığı bir dönemde ‘kandırıldım’ diyorlar” dedi.

Şükür’ün konuyla ilgili açıklaması şöyle: 

“Emre Belözoğlu bugün benim çok daha ötemde suçlanması gereken bir isim. Eğer bunların suç olduğu kabul edilirse… Okan Buruk, Hakan Ünsal, Fenerbahçeli eski oyuncular Bekir İrtegün, Uğur Boral, Zafer Biryol… Sosyal medyada gördüğüm şekliyle hepsinin ifadesine yansımış ve evlerinde buluşulmuş. Kime ve neye göre yakınlığıyla koskoca Türkiye’nin bir numaralı sivil toplum kuruluşlarından biri Fenerbahçe’nin başına menajer olarak ve şimdi de antrenör olarak getiriliyor. Bakın suçu yok Emre’nin. Kesinlikle bir suçu var, işte ‘bu da suçtur, bu da atılsın’ diye demiyorum. Öteki arkadaşların ne suçu olabilir? Devlet mekanizmalarının ‘kandırıldım’ deyip işin içinden çıktığı bir dönemde ‘kandırıldım’ diyorlar…”

Hakan Şükür, Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonlukları ile ilgili talebini eleştirirken ilginç sözler de sarfetti:

“Bırakın bu talepleri. Biz sahada yokluklarla, yöneticilerinin rezilliklerine, teknik direktörünün rezilliklerine rağmen söke söke Avrupa şampiyonu olduk..”

Önceki İçerikGalatasaray’da sürpriz gelişme! Fatih Altaylı kulüp üyeliğinden atıldı
Sonraki İçerikFatih Altaylı, Mustafa Cengiz ve Fatih Terim’i istifaya davet eden Ultraslan’a sert çıktı: Siz kimsiniz ulan serseriler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz