Beşiktaş yönetimi, Slaven Bilic’e sahada “F*ck Off”, soyunma odası koridorunda “Anam avradım olsun İstanbul burası” diyen Emre Belözoğlu’nu, Etik Kurulu’na şikayet etti.

Emre ile Bilic arasında yaşanan olaylar temsilci raporlarında yer almadı. BJK TV’de ortaya çıkan görüntüler de yayıncı kuruluş görüntüsü olmadığı için Emre’nin TFF Hukuk Müşavirliği tarafından PFDK’ya sevkine gerek görülmedi. Beşiktaş da bunun üzerine çareyi TFF Etik Kurulu’na müracaatta buldu.

MELO KINAMA İLE KURTULMUŞTU

Sporx, son olarak G.Saraylı Felipe Melo hakkında inceleme yapan ve Brezilyalı futbolcuya kınama cezası veren Etik Kurulu’nun Emre Belözoğlu’nun Slaven Bilic’e yönelik eylemlerini incelemeye alacağı konuyla ilgili hem milli futbolcuyu hem de Hırvat teknik adamı önümüzdeki günlerde sözlü savunma vermeleri için federasyona çağıracağını öne sürdü. Bu arada Beşiktaş Kulübü maçta kural hatası yapıldığı iddiasıyla derbi maçının tekrarını talep etti.

22. MADDE’DE CEZASI ÇOK AÇIK

Peki, Etik Kurulu, suçlu bulursa Emre Belözoğlu’na ne ceza verecek? Bu sorunun cevabı, TFF Etik Kurulu Talimatı’nın 22. Maddesi’nde yer alıyor. Talimata göre kurul Emre’ye uyarma, kınama, huzurda kınama, yazılı ya da görsel medya aracılığı ile kınama veya ihlâlin toplumdaki olumsuz etkilerini gidermeye yönelik olarak kişinin konferans vermesi veya sporcularla ilgili organizasyonlara katılması gibi sportif ve eğitici yaptırım uygulanıyor.

KONFERANSTA NELER SÖYLEYECEK

Yani Emre Belözoğlu, TFF Etik Kurulu’nda suçlu bulunması durumunda, küfrün zararları konusunda gençlere eğitici ders vermek zorunda kalabilir. Emre’nin konferans vermesi ve sporcularla ilgili organizasyonlara katılması durumunda yapacağı açıklamalar şimdiden merak konusu oldu. Emre, sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı seviyor. F.Bahçe’nin kaptanı, reklam yapmadan yardıma muhtaç insanlara gerekli desteği gizli gizli veriyor.

BİLİC DE TEHLİKE ALTINDA

Etik Kurulu’nun Slaven Bilic’i şahit olarak dinlemesi, Hırvat teknik adamın da ceza almasına yol açabilir. Beşiktaş teknik patronunun FBTV’de ortaya çıkan Sarı-Lacivertli takımın futbolcuları ve F.Bahçe taraftarlarına yönelik hareketleri nedeniyle ceza alması gündeme gelebilir.

BEŞİKTAŞ’IN ŞAHİDİ EMRE’Yİ YARGILAR MI?

Emre dosyası, Etik Kurulu’na gelirse ortaya ilginç bir tablo çıkacak. Etik Kurulu’nun başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay ile üyeler Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay, CAS davasında Lozan’a gidip Beşiktaş lehine şahitlik yaptı. Etik Kurulu, Emre dosyasını kabul ederse, F.Bahçeli futbolcuyu, Beşiktaş’ın şahitleri yargılamış olacak.

İŞTE ETİK KURULU

BAŞKAN

Prof. Dr. Oğuz ATALAY

ÜYELER

Yard. Doç. Dr. Burak ODER
Av. Mertay KUGAY

YEDEK ÜYELER

Av. Oktay ERDOĞAN
Av. İsmail METİN
Av. Serap DEMİR
Av. Ufuk TURAN

KARAR MİLLİ MAÇTAN SONRA

Beşiktaş’ın şikayeti direkt Etik Kurulu’nun huzuruna gelmiyor. Başvuru öncelikle usul yönünden disiplin müfettişleri tarafından incelenecek. Disiplin müfettişleri gerekli görmezse Emre dosyasını Etik Kurulu’na sevk etmeyebilir. Disiplin müfettişi dosyayı sevk ederse Etik Kurulu, 1 ay içinde karar vermek zorunda. Yani Emre’nin dosyası en erken Hollanda maçı sonrasında kurulun gündemine gelebilir. (Akşam)

Önceki İçerikHiddink: Türkiye büyük takımlarla yarışmak için yetersiz dersem yine kızacaklar…
Sonraki İçerik“Ahlaksızlığın rengi, forması, takımı olmaz…” Sedat Kaya yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz